“The Economist” eksperimenti ar Eiropas karti, mainot vietām Eiropas valstis

Žurnāls “The Economist” nedaudz paeksperimentējis ar Eiropas karti, samainot vairākas valstis vietām, norādot, ka tā iespējams valstīm izvairīties no apnikušajiem kaimiņiem. Žurnālisti pieļauj, ka jaunais valstu izkārtojums Eiropas dzīvi padarītu loģiskāku un draudzīgāku. Piemēram, Lielbritānijai vajadzētu pārvietoties tuvāk Eiropas dienvidu valstīm, ar kurām tai būtu līdzīga ekonomiskā situācija – žurnālisti to novietojuši pie Spānijas krastiem, bet Velsu un Skotiju sadalījuši atsevišķās salās.

Savukārt Lielbritānijas vietā novietota Polija, kas pēc “The Economist” domām jau daudz cietusi no savas atrašanās starp Krieviju un Vāciju. Tāpēc Polija ir pelnījusi veldzēties Ziemeļatlantijas vējos.

Baltkrievijai par labu nāktu atrašanās ziemeļu reģionā, tāpēc žurnālisti to novietojuši Igaunijas, Latvijas un Lietuvas vietā, savukārt šīs trīs valstis ir pārceltas kaut kur netālu pie Īrijas. Kā norāda žurnāls, Baltijas valstis būtu priecīgas, tikušas tālāk no Krievijas un, ka atrodas tuvām Amerikai.

Tā kā Zviedrija un Šveice to starptautiskās rakstības dēļ nereti tiek jauktas, Šveice novietota tuvām Ziemeļvalstīm, proti, starp Norvēģiju un Zviedriju. Turklāt Norvēģija būtu priecīga, ja tai kaimiņos atrastos vēl kāda valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts. Vāciju un Franciju “The Economist” atstājis esošajā vietā, savukaŗt Austrija aizbīdīta Šveices vietā, dodot brīvu vietu Slovēnijai un Horvātijai, lai arī tās ierindotos starp rietumvalstīm. Visbeidzot – Itālija sadalīta divās daļās. Pēc izdevuma domām, Itālijas ziemeļi varētu apvienoties ar Slovēniju un Horvātiju (to jaunajās dislokācijas vietās) reģionālajā aliansē, kuras priekšgalā atrastos Venēcijas dodžs, savukārt valsts dienvidu daļa (ar Romu) izveidotu jaunu valsti, kura oficiāli sauktos par Divu Sicīliju karalisti, bet neoficiāli – par Bordello. Šī valsts varētu veidot valūtas savienību tikai ar Grieķiju un nevienu citu valsti.

Avots: www.2v.lv