Tavars: Bez darba ir ļoti daudz cilvēku, bet finanšu ministrs filozofē, ka nebūs lietderīgi izmaksāt pabalstu

Valdība pret cilvēkiem izturas sliktāk kā pret dzīvniekiem, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja Saeimas deputāts, Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Komentējot finanšu ministra Jāņa Reira (JV) izteikumus, ka vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksa par katru bērnu nebūtu lietderīga, bet lietderīgāks būtu ikmēneša pabalsts, Tavars norādīja, ka “ja runājam par Reiru, tad no Latvijas ievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti Andris Ameriks un Roberts Zīle ir sacījuši, ka Latvijas valdība finanšu ministra personā nav pieteikusies pilnai atbalsta programmai no Eiropas Savienības. Šī informācija, manuprāt, ir, maigi izsakoties, skaļa, bet, objektīvi izsakoties, tā ir katastrofāla. Eiropas Savienībā visas dalībvalstis pašlaik cīnās dabūt pēc iespējas lielāku finansiālu atbalstu savai valstij, lai pārvarētu ekonomisko krīzi. Ļoti daudziem cilvēkiem makā nav naudas, ko samaksāt par siltumu, ledusskapī nav pārtikas, bērni sēž mājās un prasa ēst. Bez darba ir ļoti daudz cilvēku kultūrā, tūrismā, viesnīcu un restorānu jomā, arī tirdzniecībā, skaistumkopšanā utt., bet finanšu ministrs filozofē, ka nebūs lietderīgi izmaksāt pabalstu.”

“Rīgas domes pagaidu administrācija pavasarī pompozi zīmējās, pirms vēlēšanām slēdzot Tērbatas ielu un saceļot tur teltis, bet reālas palīdzības no liberālajām valdošās koalīcijas partijām nav. Nav pat tik daudz kā palīdzība samaksāt par īri. Mikrouzņēmumus likvidē. Un tas notiek krīzes laikā! Kur lai šie cilvēki ņem naudu? Viņiem pasaka, ka arī pabalstu nebūs. Tie, kam bija pabalsti, tos jau ir iztērējuši,” sacīja Tavars.

“Valsts ieņēmumu dienests, kas arī ir finanšu ministra atbildība, tiek uzsūtīts uzņēmējiem, lai no viņiem izžmiegtu vēl pēdējo. Ir tāda sajūta, ka vienā brīdī cilvēki pielasīs pilnas kabatas ar akmeņiem un dosies uz Saeimu. Tiesa gan, Saeimā valdošā koalīcija nesēž, bet sēž savās guļamistabās un likumus pieņem attālināti,” norādīja deputāts.

Pēc viņa sacītā, situācija ir pat daudz sliktāka, nekā to atspoguļo valdības sabiedriskie mediji: “Bet arī tie jau sāk stāstīt. Pat tie cilvēki, kuriem pašiem viss vēl ir puslīdz kārtībā, saprot, ka tie ierobežojumi, kas ir citiem, ir neadekvāti. Valdības partijas pret cilvēkiem izturas tā, kā… nezinu, pret ko tā izturas – arī pret dzīvniekiem tā neizturas.”

“Viena koalīcijas partija paziņo, ka viss būs – šajā laikā jāpalīdz ģimenēm ar bērniem. Bet cita partija paziņo, ka nekā nebūs. Reirs paziņo, ka vienreizējo pabalstu izmaksa 500 eiro apmērā nav lietderīga. Pienāk koalīcijas padomes sēde, kurā tautai parāda pigu – nē, nekā nebūs. Kā lai cilvēki tic kaut kam vispār? Nepaies necik ilgi, kad “airBaltic” atkal būs jāgrūž iekšā kādi 100 miljoni eiro, bet cilvēkiem nepalīdz – valdība pat lepojas, ka ir ietaupījusi, jo cilvēkiem nav palīdzējusi,” uzskata politiķis.

Pēc viņa paustā, nav, valdības kapteinis, premjers Krišjānis Kariņš (JV), nespēj saturēt kopā koalīciju un katra partija dara, ko grib. Un katra partija parāda savu patieso seju.

“Vācijā valdība dara visu, lai palīdzētu uzņēmējiem, lai viņi neatlaistu darbiniekus, lai darba vietas saglabātos un tajā brīdī, kad varēs atsākt strādāt, lai cilvēki var atgriezties darbā. Bet Latvijā, kad varēs atkal startēt, daudzi vairs neatvērsies. Daudzi atvērsies kādā citā valstī. Ja jau VID (tātad Reira) politika ir tāda, ka tiem uzņēmējiem, kas parādā valstij, neļauj strādāt šajā valstī, tad viņi strādās citā valstī. Uzņēmēji nevar pat samaksāt darbiniekiem algas, bet viņiem pasaka – nē, jūs nevarat nekādus pabalstus saņemt, jo esat palikuši parādā valstij. Jūs bijāt mikrouzņēmumu režīmā un nevarat neko saņemt. Bet tas taču bija oficiāls, likumīgs nodokļu režīms! Valsts pati aicināja dibināt mikrouzņēmumus un priecājās, cik daudz nodibinājušies. Valsts aicināja nodarboties ar uzņēmējdarbību, bet tagad šie cilvēki par to tiek sodīti,” pauda Tavars.

Foto: Valsts kanceleja