Sudraba iesaka atteikties no brīvā tirgus ekonomikas

Latvijai ir jāatsakās no brīvā tirgus ekonomikas, pārliecināta tautas kustības “No sirds Latvijai!” dibinātāja, bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba. “Brīvai tirgus ekonomikai – nē, jo šī brivā tirgus ekonomika dzen valsti nabadzība,” saka Sudraba.

Pirmdienas rītā LTV raidījumā “Rīta panorāma” viņa sacīja, ka brīvā tirgus ekonomika valsti un tautu dzen nabadzībā. “Visu laiku mūsu valsts iet pavadā, izpilda svešus lēmumus. Nē, mums ir jāiestājas par savu valsti un jādara tas, kas mūsu pašu valstij ir svarīgs,” pauda Sudraba. Viņa iesaka Latvijai nepildīt tās starptautiskās vienošanās, kas, viņasprāt, ir pretrunā Latvijas interesēm.

Viņa nenoliedza, ka Latvija ir uzņēmusies saistības, kas tai jāpilda, bet pirmajā vietā jābūt pašu interesēm. “Tur, kur mūsu intereses ir pretrunā ar starptautiskajiem uzstādījumiem, mums ir jācīnās par savām interesēm, ja mēs gribam, lai mūsu valsts saglabājas, un lai mēs neesam tikai teritorija kaut kādiem citiem cilvēkiem,” skaidroja bijusī valsts kontroliere.

Viņa uzskata, ka nomainīt Latvijas ekonomikas modeli nebūt nav neiespējami, turklāt to ir pierādījušas arī citas valstis, raksta IR.lv. “Piemēram, Ungārija daudzos jautājumos jau pasaka, ka nepildīs tos starptautiskos noteikumus, kas viņu tautai ir nelabvēlīgi. Kaut vai tie paši enerģētikas tarifi. Viņi [ungāri] bija pirmie, kas pateica: “Mēs šos tarifus nemainīsim, jo mūsu tautai tas ir neizdevīgi, mūsu biznesam tas ir neizdevīgi.””

Sudraba televīzijā atzina, ka tad, ja viņas vēl nenodibinātais politiskais spēks rudenī nāks pie varas, valstī dažādās nozarēs notiks vērienīgas pārmaiņas, taču tās būs vērstas “viennozīmīgi tādā virzienā, kas būs valsts un tautas labā”, ziņo LETA.

Vaicāta par ārpolitisko situāciju un konkrēti par situāciju Ukrainā, Sudraba teica, ka tur katra lielvara īsteno savu politiku – gan Krievija, gan ASV. Sudraba uzskata, ka ASV politikas īstenošana Ukrainā esot “visu nesaskaņu pamatā”, tā faktiski atkārtojot Krievijas prezidenta Vladimira Putina politikas retoriku.

Kā mantru Sudraba atkārtoja, ka Latvijā jāīsteno sabiedrības saliedēšana, nevis biedēšana, kas notiekot tagad. Tiesa, viņa neminēja konkrētus piemērus šai biedēšanai, vien nepārtraukti atkārtoja, ka grib cilvēkus saliedēt. “Tajā vidē, kur sabiedrības ir sašķelta, ir viegli īstenot savu politiku,” teica Sudraba un minēja kā piemēru Ukrainu. “Mums ir jābūt nost no šiem konfliktiem, jo mēs esam maza valsts,” teica Sudraba.

Marta vidū Sudrabas dibinātajā tautas kustībā “No sirds Latvijai!” bija iestājušies ap 450 cilvēku. Kā informēja Sudraba, partijas dibināšana paredzēta 5.maijā.