Strupišs: Tas nav pareizi, ka Osipova tiek sodīta par saviem spriedumiem Satversmes tiesā

Bijušās Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas neapstiprināšana Augstākās tiesas (AT) tiesneses amatā valstī radījusi konstitucionālo krīzi, LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja AT priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Kā zināms, Saeima vakar noraidīja lēmumprojektu par Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas apstiprināšanu Augstākās tiesas tiesneses amatā.

“Par” balsoja 40 deputāti, “pret” – 29, bet atturējās 16 parlamentārieši. Lai apstiprinātu Augstākās tiesas tiesnesi, tas jāatbalsta klātesošo deputātu absolūtajam vairākumam – proti, “par” būtu jābalso vairāk nekā nobalsojuši “pret” vai atturējušies.

“Balsojums liecina par to, ka demokrātija nemaz nav tik labā kārtībā, kā gribētos domāt. No komentāriem, kas izskanēja Saeimas debatēs, varēja secināt, ka Sanita Osipova tiek sodīta par saviem spriedumiem Satversmes tiesā, ko Satversmes 83. pants nepieļauj,” pauda Strupišs.

Pēc viņa teiktā, tas radījis valstī konstitucionālo krīzi: “Ja runa ir par to, ka Saeima pārkāpj Satversmes 83. pantu attiecībā pret tiesnesi, tā ir konstitucionālā krīze, jo tiesu sistēma nebalstās uz politisku izvēli, tā balstās uz profesionālu izvēli.”

“Domāju, ka vērsīsim likumdevēju uzmanību šiem jautājumiem. Neizslēdzu iespēju Sanitu Osipovu Augstākās tiesas tiesneses amatā virzīt atkārtoti – tas var notikt gan šīs, gan nākamās Saeimas laikā,” piebilda Strupišs.

Piektdien notiks AT plēnums, kur saistībā ar Osipovu plāno sagatavot rezolūciju Saeimai.

Foto: F64