Straujuma pauž viedokli par Augustovskas iekārtošanu «siltā» amatā

Premjerministre Laimdota Straujuma (V) ar satiksmes ministru Anriju Matīsu (V) pārrunājusi jautājumu par kādreizējā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) biroja vadītājās Olitas Augustovskas iecelšanu lidostas «Rīga» valdes locekļa amatā, taču ministra plāniem šķēršļus nav likusi, raksta Apollo.lv.

Intervijā telekanāla LNT raidījumā «900 sekundes» Straujuma atzina, ka veids, kā notika Augustovskas iecelšana labi apmaksātajā amatā, nav bijis pārskatāms, taču bijušā premjera biroja vadītāju vērtē kā «pārvaldes profesionāli».

«Šo lēmumu vakar pārrunāju ar satiksmes ministru. Kopumā esmu pret politisku personu iekļaušanu valsts uzņēmumu valdēs, taču Augustovska tiešām ir pārvaldes profesionālis. Lidostas valdē ir seši cilvēki, tur katram savi pienākumi. Tur nepieciešamas vadības prasmes, vajag [cilvēku] ar prasmēm sakārtot menedžmentu,» sacīja viņa.

Vienlaikus Straujuma norādīja, ka veids, kā Augustovska tika iecelta amatā, protams, «sabiedrībā raisa pārdomas», tādēļ nākotnē nepieciešami kritēriji, kā meklēt valdes locekļus valsts uzņēmumos.

Straujuma apliecina, ka satiksmes ministram jau padomā vēl kāds cilvēks, kuru viņš plāno iekārtot lidostas valdē, taču premjere nevēlējās atklāt viņa vārdu.