Straujuma: neparedzētu vajadzību gadījumā no ministrijām varētu atskaitīt līdzekļus

Pavisam nesen bijušais finanšu ministrs Andris Vilks izteicās, ka ir sagaidāma valdības maiņa, jo šī pārāk ātri un izšķērdīgi tērē valsts budžetu neparedzētiem gadījumiem. Premjerministre Laimdota Straujuma LTV raidījumam “Rīta panorāma” gan ar ironiju norādīja, ka uztraukumam nav pamata- valdība nekritīs un budžets Latvijā ir stabils.

Ministru prezidente pauda, ka budžets neparedzētiem gadījumiem pašlaik ir saplānots, taču nav ministrijām vēl piešķirts.

“Ja būs īpaši neparedzēti gadījumi, tad procentuāli no katru ministru budžeta tiks atskaitīta noteikta summa. Šobrīd gan tam nav nekāda vajadzība, tā ir tikai vienošanās,” atklāja Straujuma.

Viņa gan norādīja, ka tā notiktu vien īpaši neparedzētos gadījumos, bet tā kā Latvijā plūdi nav gaidāmi, tāpat kā vētra, tam nav nepieciešamība. Konkrētas summas nosauktas arī netika- tas būšot atkarīgs no katra gadījuma atsevišķi.

Premjerministre paziņoja, ka budžets 2015. gadam ir pilnībā pieņemts, taču 2016. gada budžets atkarīgs no tēriņiem, kādus vēlēsies veikt- policistu un ugunsdzēsēju algu palielināšanai, kā arī aizsardzībai, tādēļ kādām ministrijām līdzekļi būs jānoņem, taču nav noteikta summa, kura tiks “nogriezta”.