Starptautiskie finanšu eksperti atzinuši Kirgizstānas Āzijas Universālo Banku par labāko banku Vidusāzijas reģionā

Autoritatīvais starptautiskais finanšu izdevums The Asian Banker atzinis Kirgizstānas Āzijas Universālo Banku par labāko mazumtirdzniecības banku Kirgizstānas Republikā un labāko mazumtirdzniecības banku Vidusāzijā. Bankas pārstāvniecībā Latvijā uzskata: šie apbalvojumi ir skaidrs signāls Baltijas uzņēmējiem, kuri interesējas par Āzijas reģioniem, ka Āzijas Universālā Banka no spēcīgākās vietējās bankas pārtop par nopietnu reģionālo tirgus dalībnieku, informē Āzijas Universālās Bankas pārstāvniecības Latvijā vadītājs Jurijs Galilejevs.

Saņēmusi divus prestižus titulus, Āzijas Universālā Banka ir būtiski uzlabojusi arīdzan savas pozīcijas ikgadējā žurnāla The Asian Banker veidotajā reitingā Excellence in Retail Financial Services, kas nosaka labākās kredītiestādes no 22 Persijas jūras līča, Centrālāzijas, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstīm. No vairāk nekā 120 vērtētajām bankām Āzijas Universālā Banka ir ieņēmusi 52. vietu (iepriekšējā reitingā tā atradās 68. vietā).

Turklāt vēl viens autoritatīvs starptautisks finanšu izdevums Global Finance savā tradicionālajā apskatā „Labākās bankas attīstības tirgos” ir nosaucis Āzijas Universālo Banku par labāko banku Kirgizstānā 2009.gadā. Kredītiestādes tika vērtētās pēc tādiem kritērijiem kā aktīvu pieaugumus, peļņa, klientu apkalpošanas līmenis, cenu konkurētspēja un produktu inovitāte

„Saņemtās godalgas ir svarīgs apliecinājums tam, ka Āzijas Universālā Banka, profesionāli augot, ir mainījusies un ar to rēķinās. Īpaši zīmīgs ir atzinums par bankas stiprajām pozīcijām reģionālajā banku un finanšu pakalpojumu tirgū. Mēs novērojam arvien pieaugošu interesi no Latvijas un Baltijas kompānijām par Āzijas tirgiem, tai skaitā arī Kirgizstānas tirgu. To veicināja pagājušā gada Baltijas valstu un valdību vadītāju vizītes Centrālās un Vidusāzijas reģionos. Neaizmirsīsim arī par pašreizējo sarežģīto ekonomisko situāciju. Tā liek meklēt jaunus, perspektīvus tirgus, lai arī ģeogrāfiski attālinātus no Baltijas, tiem mūsu uzņēmējiem, kuriem ir jaudīgs eksporta un investīciju potenciāls. Lai kādā tirgū firma arī nestrādātu, tai, protams, ir nepieciešama uzticama kredītiestāde, par kuru patiešām ir zināms, ka tās darbība atbilst standartiem, kas pieņemti banku biznesā visā pasaulē,” atzīmēja Āzijas Universālās Bankas Latvijas pārstāvniecības vadītājs Jurijs Galilejevs.

Avots: www.bna.lv / Renāte Logina