Speciāliste: fizioterapija ieņem būtisku lomu cilvēka veselības saglabāšanā

Mūsdienās ļoti svarīgs faktors, kas ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu, ir sēdošs vai fiziski smags darbs, stress un sportiskās aktivitātes. Dažkārt nākas saskarties ar situāciju, kad mūs pārņem ķermeņa sāpes vai diskomforts, un bieži vien mēs nespējam izprast tā cēloņus. Tādos gadījumos ieteicams vērsties pie fizioterapeita, kurš veicot izmeklējumus, noskaidros sāpju cēloni un nozīmēs tālāku rehabilitāciju.

Kā norāda veselības un skaistumkopšanas centra “Adoria” fizioterapeites, mūsdienās fizioterapija ieņem būtisku lomu cilvēka veselības saglabāšanā:”Fizioterapija ir ārstēšana, kas vērsta uz cilvēka fizisko ķermeni un tā funkcionēšanu. Nereti cilvēki nespēj noteikt savu sāpju cēloni un sliktākos gadījumos uzskata savas problēmas par neārstējamām un cenšas ar tām samierināties. Taču mūsdienās fizioterapija zina, kā sāpes mazināt un novērst. Ārstēšanas metodes ir plašas un dažādas, tiekot izmantotas gan dažādu saslimšanu un traumu ārstēšanā, gan rehabilitācijas procesā.”

Ar fizioterapijas palīdzību iespējams efektīvi novērst vai mazināt problēmas, kas saistītas ar kustību traucējumiem, sāpēm, tūsku un citiem veselības sarežģījumiem. Fizioterapeits var palīdzēt pie dažādu kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanām, ārstēt fiziskas traumas, kā arī strādāt pie nervu sistēmas saslimšanām un traumām, pie sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas u.c.

Pēc palīdzības pie fizioterapeita ieteicams vērsties sekojošos gadījumos – pastiprināta ķermeņa sāpju un noguruma gadījumā, pēc lūzumu, mežģījumu, saišu traumu, sastiepumu, apdegumu ārstēšanas, mugurkaula un locītavu deformācijām, stājas vājuma, skoliozes gadījumā, gadījumos pēc insulta, galvas vai muguras smadzeņu traumām, pacientiem ar hroniskām neiroloģiskām saslimšanām. Svarīgs veiksmīgas fizioterapijas priekšnosacījums ir aktīva pacienta iesaistīšanās ārstēšanās procesā, ieteikto padomu izpilde un ievērošana, kā arī labas terapeita – pacienta sadarbības izveidošana.

Veselības centrs “Adoria” aicina cilvēkus būt atbildīgiem par savu sev tuvo cilvēku veselību, un fiziskā diskomforta gadījumā savlaicīgi vērsties pēc palīdzības pie mediķiem, kas izvērtēs efektīvākās ārstēšanas metodes un konsultēs visos jautājumos, kas palīdzēs uzturēt ķermeni un prātu harmonijā.