Šonedēļ Lielbritānijas parlaments balsos par Mejas piedāvāto “Brexit” plānu

Jau otrdien, 14. janvārī, Lielbritānijas parlaments balsos par “Brexit” vienošanos. Ja Lielbritānijai neizdosies izstāties no Eiropas Savienības (ES) ar vienošanos, tad tas būs katastrofisks un graujošs trieciens uzticībai demokrātijai, pavēstīja Lielbritānijas premjere Terēza Meja.

Lai arī svarīgais balsojums ir tikai dienas attālumā, joprojām nav pārliecības, ka parlamentā izdosies nodrošināt vairākumu izstāšanās vienošanās atbalstīšanai.

Zināms, ka pret britu premjeres Terēzas Mejas izstrādāto vienošanos grasās balsot ne tikai opozīcijā esošie leiboristi, liberāldemokrāti un Skotu nacionālā partija, bet arī arī daudzi pašas Mejas vadīto konservatīvo deputāti.

Meja aicinājusi parlamenta deputātus atbalstīt viņas piedāvāto “Brexit” plānu, norādot, ka, ja Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību bez vienošanās vai “Brexit” netiks realizēts, tad tas būs katastrofisks un graujošs trieciens uzticībai demokrātijai, jo par “Brexit” nobalsoja iedzīvotāju vairākums.

Daži britu ministri brīdinājuši, ka negatīvs balsojuma rezultāts izraisīs “Brexit” paralīzi.

Neatkarīgi no tā, vai “Brexit” plāns parlamentā tiks apstiprināts, Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības paredzēta 2019. gada 29. martā.

85 lappuses garā izstāšanās vienošanās ir juridiski saistošs dokuments, kas aptver izstāšanās noteikumus. Svarīgākie vienošanās projekta punkti attiecas uz robežu starp Īriju un Ziemeļīriju, uz Lielbritānijā dzīvojošo ES pilsoņu tiesībām un uz Lielbritānijas pēdējo maksājumu bloka budžetā.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons