Šodien vakcīnu pret Covid-19 saņems valsts augstākās amatpersonas

Turpinoties vakcinācijas procesam Latvijā, šodien, 11. februārī, tiek uzsākta to valsts augstāko amatpersonu brīvprātīga vakcinācija, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu.

Kā liecina socioloģiskās aptaujas – lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka valsts augstākajām amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties vakcinācijas procesa agrīnajā fāzē, lai rādītu piemēru pārējai sabiedrībai. Amatpersonu vienbalsīga gatavība vakcinēties līdz ar to ir uzticēšanās apliecinājums vakcīnu drošumam un efektivitātei, kā arī kalpos kā nozīmīgs pamudinājums iedzīvotājiem vakcinēties kopējas kolektīvās imunitātes iegūšanai.

Savu uzticēšanos vakcīnu drošumam un efektivitātei ar vakcinēšanos apliecinās arī bijušās valsts augstākās amatpersonas – visi Valsts prezidenti laikā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

Vakcinēšanās augstākajām valsts amatpersonām tiks uzsākta vienlaicīgi ar vakcinācijas procesa uzsākšanu sociālās aprūpes centros, izmantojot vienu un to pašu Astra Zeneca vakcīnu, un tas notiek saskaņā ar Ministru kabineta 9. februāra lēmumu.

Vakcinācija norisināsies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā 11. februārī un 12. februārī pēc noteikta grafika.

11. februārī, no pulksten 11:00 – 12:45 vakcīnu pret Covid-19 saņems:

  • Valsts prezidents Egils Levits
  • Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš
  • Bijušie Valsts prezidenti: Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe Freiberga, Andris Bērziņš, Valdis Zatlers
  • Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla
  • Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa – Egnere
  • ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
  • Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols

Bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakcināciju veiks 12. februārī. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece veselības stāvokļa dēļ vakcināciju veiks nākošajā nedēļā.

Foto: Valsts kanceleja