Smiltēns: AS uz Kariņa sarunu stilu skatās skeptiski

“Apvienotais saraksts” skeptiski raugās uz Kariņa valdības veidošanas sarunu vadīšanas stilu, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” izteicās AS pārstāvis un 14. Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

““Apvienotais saraksts” ienāca 14. Saeimā ar skaidru vēlmi, veidojot koalīciju, šo sākuma posmu izmantot, lai pamainitu lietas uz labu, izdarītu mazliet citādāk, lai panāktu lūzumu šajās trajektorijās. Mēs atpaliekam no Baltijas kaimiņiem, mums ir daudzas citas krīzes problēmas. Mums ir vajadzīgs, lai visi koalīcijas partneri solidāri risina šīs problēmas. Tā otra pieeja, ko piedāvā Kariņš – ātri sadalām krēslus, katrs paņem ministriju un turpinām pa vecam,” sacīja Smiltēns.

Pēc viņa teiktā, Kariņam, vadot šīs sarunas, būtu jāieklausās partneros un jāvienojas par kompromisiem: “Katrā solī Kariņa kunga sarunu vadības stils ir bijis – vai nu pieņemiet manus nosacījumus vai šīs koalīcijas nebūs. Mēs mazliet skeptiski skatāmies uz to, jo tā tiek izmantota kā metode, lai mēs bez kādiem kompromisiem virzītos gultnē, ko piedāvā Kariņš.”

Smiltēns uzsvēra: “Valdība vienmēr tiek izveidota pa vecam – katra partija paņem tos savus krēslus, ministrijās tiek novilkts tāds kā žogs, savā starpā nesadarbojas, un tie atslēgjautājumi, kuru dēļ mūsu valsts atpaliek, netiek pienācīgi risināti un situācija būtiski neuzlabojas.”

Foto: Saeimas kanceleja