Slimnīcu biedrība: 1000 medicīnas darbinieku vērsušies ar vēlmi strādāt vairāk

Ņemot vērā to, ka no 1. janvāra spēkā stāsies Satversmes tiesas (ST) spriedums ierobežot medicīnas darbinieku virsstundu darbu, līdz šim vairāk nekā 1000 medicīnas darbinieku jau vērsušies ar iesniegumiem ar vēlmi strādāt vairāk, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Viņš norādīja, ka pacientu skaits medicīnas iestādēs nemazinās, līdz ar to arī mediķu darbs. Tas gan neiet kopā ar to, ka mediķu darba stundu skaits, ko var strādāt vienā darbavietā, nākamgad mazināsies. Pēc Kalēja sacītā, šī iemesla dēļ trūks 30 darba stundas mēnesī uz katru darbinieku.

Viņš aicināja noteikt pārējas laiku, kura laikā ļaut ārstniecības personām strādāt vairāk virsstundu par Darba likumā paredzēto, vienlaikus par to saņemto dubultu darba samaksu. Līdz šim saņemti iesniegumi no 1000 darbiniekiem, kuri vēlas strādāt vairāk.

“Ja normāla dežūra ir 24 stundas diennaktī, tad kopumā mēs varēsim strādāt 16-17 stundas. Tas nozīmē uz pārējo stundu skaitu slimnīcu uzņemšanas nodaļas vai intensīvās terapijas nodaļas jāslēdz, jo nav iespējams nodarbināt šos darbiniekus nodaļās. Ja pārrēķinām mēneša griezumā, mēs varam strādāt līdz 23 dienām,” norādīja Kalējs.

Kalējs gan norādīja, ka tam ir atlicis maz laika, lai rastu risinājumu šai problēmai.

Kā zināms, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) paziņojusi, ka joprojām nav piekritusi lielākam virsstundu skaitam, nekā atļauts Darba likumā.

Satversmes tiesa lēmusi, ka Ārstniecības likumā noteiktā mediķu pagarinātā normālā darba laika atalgojums neatbilst Satversmē noteiktajam vienlīdzības principam. Tiesas spriedums nozīmē to, ka no nākamā gada 1. janvāra mediķiem tāpat kā visiem strādājošajiem par virsstundu darbu pienākas taisnīga atlīdzība jeb dubulta samaksa.

Foto: Pixabay