Šlesers: Ir jāveic nopietnas pārbaudes par amatpersonu visatļautību

Nesen par atgriešanos politikā paziņoja Ainārs Šlesers. Viņš uzskata, ka Latvijai ir vajadzīgs līderis, kurš ir spējīgs ieviest valstī kārtību un kurš ir gatavs skaidri pateikt – pietiek būt par kalpiem savā zemē! Viņš paudis gatavību tikties ar visiem pasaules līderiem un aizstāvēt Latvijas intereses. Tāpat politiķim ir skaidrs plāns, kā attīstīt Latviju tā, lai Latvija kļūtu par veiksmīgu valsti, kuru dēvētu par jauno Eiropas ziemeļu Dubaiju.

“Latvijas cilvēki jau sen ir pelnījuši dzīvot bagātā un attīstītā valstī. Cilvēki grib dzīvot un strādāt, taču valdība tagad to praktiski neļauj ar dažādiem nepamatotiem ierobežojumiem un augstiem nodokļiem. Es ierosinu, lai nekustamā īpašuma nodoklis tiek atcelts un mazais bizness tiktu atbrīvots no nodokļiem vispār. Mēs atradīsim kā šo naudu kompensēt pašvaldībām no valsts budžeta ieņēmumiem citā veidā. Jo cilvēki vairāk cels un būvēs, gribēs sev lielākas mājas un dzīvokļus, ja nebūs vairs jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis. Mans piedāvājums ir tāds, ka individuālajiem komersantiem vairs nebūs jāmaksā nodokļi. Ne iedzīvotāja ienākuma nodoklis, ne uzņēmuma ienākuma nodoklis Nebūs jāalgo grāmatveži. Nebūs jātērē nauda un laiks birokrātijai. Cilvēki varēs strādāt un pelnīt naudu ar to, ko vislabāk prot darīt. Izejot no konkrētiem ienākumiem, komersants varēs veikt tikai vienreizēju patenta maksu gadā, es piedāvāju – 10% no ienākumiem. Cilvēki varēs mierīgi gulēt, jo būs nokārtojuši saistības ar valsti, tikmēr nodokļu ieņēmumi budžetā no tā pieaugs, jo vairs ne būs motivācijas slēpt ienākumus, toties būs motivācija godīgi strādāt, jo varēs nopelnīt,” savā priekšvēlēšanu aģitācijas avīzē norāda Šlesers.

Pēc viņa teiktā, ienākumi budžetā atgriezīsies caur PVN, cilvēkiem tērējot savu godīgi no pelnīto naudu: “Kā ministrs esmu jau pierādījis, ka var būtiski palielināt ienākumus budžetā, samazinot uzņēmuma ienākuma nodokli, kā notika manā laikā. Diemžēl vēlāk nodokļi tika celti. Tie atkal ir jāsamazina un mazajiem uzņēmējiem jāatceļ vispār.”

Viņa ieskatā, Latvijas valdībai ir jāizveido spēcīga nacionālā attīstības banka, kas palīdzētu attīstīt nacionālo biznesu tā, lai vietējie uzņēmēji kļūtu par vadošajiem Latvijā un lai viņi spētu iekarot ārvalstu tirgus: “Par pamatu nacionālajai attīstības bankai ņemsim uzņēmumu “Altum”, kurā iepludināsim lielu kapitālu. Pirmajā gadā tie varētu būt 200 miljoni eiro no “Latvijas Valsts mežu” un “Latvenergo” peļņas. Mēs šo naudu neliksim budžetā, bet gan – attīstībā.”

Politiķis norādīja, ka pārāk daudz ārvalstu kapitāla ir pārņēmuši virkni stratēģisku nozaru: “Mums ir nepieciešams tās pārņemt atpakaļ. Nacionālā attīstības banka varētu piešķirt aizdevumus, lai vietējie uzņēmēji varētu atpirkt dažādus ārvalstu uzņēmumus. Piemēram, mežus. Kāpēc skandināvi ir izpirkuši tik daudz Latvijas mežu? Vajag daļu no mežiem atpirkt un pašiem tos apsaimniekot Nacionālā attīstības banka būs skaidri izveidots valsts instruments, pie kura vienmēr varēs vērsties nacionālais bizness.”

Viņš norādīja, ka ir jāmaina likums un normatīvie akti tā, lai bankas, kas darbojas Latvijā, vairs nevarētu aizvērt uzņēmumu un personu kontus bez pamatojuma: “Nevar aizvērt kontu tikai tāpēc, ka kādam šķiet – klients ir nevēlams. Nevar būt tā, ka par pamatu konta slēgšanai ir kāda internetā parādījusies kompromitējoša informācija. Jo šodien internetā var nopludināt jebko – tur ir pilns ar fake news. Banku visatļautība ir jāizbeidz.”

“Par mums smejas visa pasaule, kad uzzina, ka mazajā Latvijā gada laikā ir arestēti 800 miljoni eiro – vairāk nekā Lielbritānijā, kas ir pasaules finanšu centrs. Tas ir ne tikai jāizbeidz, bet būs jāveic arī nopietnas pārbaudes par amatpersonu visatļautību: vai tās ir rīkojušās atbilstoši likumam. Jo tās pašas “ABLV” bankas gadījumā ir pagājuši gadi, bet nauda joprojām ir aizturēta. Kā uzņēmums var dzīvot, ja visi līdzekļi bija, piemēram, tajā bankā? Pat ja nauda kādreiz tiks atgriezta, uzņēmums pa šo laiku jau būs bankrotējis. Un par to ir lielā mērā atbildīgas amatpersonas, kuras iesaldēja naudu bez jebkāda pa mata, bez jebkāda tiesas lēmuma. Vietējais bizness ir iznīcināts, virkne kompāniju ir bankrotējušas, bet nauda ir, tā vienkārši stāv iesaldēta. Jo Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa tā ir izpratusi vai, precīzāk, pārpratusi likumu. Tās ir sekas tam, ka cilvēkam iedod varu un viņš var darīt ar šo varu, ko grib, neviens to īsti nekontrolē,” uzsvēra Šlesers.

Foto: F64