Skolotāju algu jaunajam modelim nepieciešami vismaz 10 miljoni eiro

Minimālā summa, kas nepieciešama pedagogu algu palielināšanai, ir 10 miljoni eiro, pirmdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” precizēja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Seile norādīja, ka līdzekļus pedagogu algu palielināšanai no valdības plānots prasīt aprīļa beigās vai maija sākumā, piebilstot, ka naudas apjoms būs atkarīgs no kopējās situācijas valstī un prioritātēm, neizslēdzot iespēju, ka finansējuma modeļa ieviešana varētu būt arī pakāpeniska.

“Mēs noteikti varam runāt par pakāpenisku jaunā finansējuma modeļa ieviešanu,” sacīja ministre, norādot, ka ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, nevar 100 % droši apgalvot, ka jaunais pedagogu finansēšanas modelis tiks ieviests.

Runājot par to, vai skolotājiem jaunais modelis atnesīs lielāku algu, Seile norādīja, ka jaunā pedagogu finansēšanas modeļa ieviešanas mērķis ir nevis palielināt skolotāju algas, bet gan sakārtot atalgojuma sistēmu kopumā: “Primārais šajā sistēmā ir nodrošināt kvalitatīvu izglītību,” sacīja ministre.

Jau vēstīts, ka Valsts budžetā pedagogu algu palielināšanai rezervēti trīs miljoni eiro, bet minimālā nepieciešamā summa ir 10 miljoni eiro.