Skolotāju algas tomēr netiks publiskotas internetā

Valdība šodien ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu izglītības likuma grozījumos neietvert punktu, kas paredz publiskot skolotāju algas.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija(IZM) sākotnēji rosinājusi skolotāju algas publiskošanu internetā, taču apzinoties nepieciešamību rast efektīvu ilgtermiņa risinājumu, kas veicina skaidrību par pedagogu algu veidošanos, apmēru un tam paredzētā valsts finansējuma godīgu pārdali, Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile nolēmusi neuzturēt pedagogu algu publiskošanas jautājuma tālāku virzīšanu, par primāro uzdevumu izvirzot padziļinātas diskusijas ar sociālajiem partneriem.

“Lai saglabātu mērķi, ko vēlamies sasniegt – pārskatāmību finansējuma izlietojumā un skaidrību pedagogiem par atalgojuma aprēķināšanas principiem – jaunā atalgojuma aprēķināšanas modeļa ieviešanas procesā pedagogiem, skolām, pašvaldībām un visai sabiedrībai būs pieejams skaidrs atalgojuma aprēķināšanas kritēriju kopums. Svarīgi, lai risinājumu saprot cilvēki, uz kuriem tas attieksies,“ komentēja ministre.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumiem līdz 2015.gada 1.septembrim ir jāizstrādā jauns pedagogu darba samaksas modelis, lai izveidotu caurskatāmu atalgojuma aprēķina metodiku, tādējādi ļaujot efektīvāk pārvaldīt finanšu resursus. Tas ir viens no priekšnoteikumiem, lai 2015.gadā saņemtu papildu finansējumu skolotāju atalgojumam.