Skolas un bērnudārzi nepaliks bez naudas

Rīgas pašvaldības skolu un bērnudārzu ēku ikdienas uzturēšanai nākamgad līdzekļi netiks samazināti, un tie 2020. gada budžetā paredzēti līdzšinējā apmērā. Papildus Rīgas domes Īpašuma departaments ir paredzējis, ka no pašvaldības īpašumu atsavināšanas un privatizācijas nākamgad varētu iegūt piecus miljonus eiro un tos izmantotu jaunu bērnudārza grupiņu atvēršanai. Rindā uz pašvaldības bērnudārziem patlaban ir vairāk nekā 2000 bērnu, raksta NRA.lv.

Īpašuma departamenta Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins skaidro, ka pagaidām netiek plānota investīciju programma, kas attiecas uz teritoriju labiekārtošanu, stadionu izveidi, ēku siltināšanu, apjomīgu komunikāciju nomaiņu, telpu renovāciju – lai to izdarītu, nepieciešami lieli līdzekļi. Ja būs iespējams investīciju projektus īstenot, tad varēs turpināt arī finansiāli dārgākos darbus. «Mācību iestāžu uzturēšanas izdevumi budžetā ir un paliek, nekas nemainās. Mēs lūdzām papildus piešķirt piecus miljonus eiro jaunu pirmsskolas grupiņu atvēršanai, un tie ir prognozētie līdzekļi, ko departaments var iegūt no īpašumu pārdošanas,» sacīja R. Rusins.

Līdzekļi jau piešķirti, lai atjaunotu pirmsskolas izglītības iestāžu Mežaparks un Ligzdiņa ēkas. Dārziņa Mežaparks ēku atbrīvoja skolu tīkla optimizācijas ietvaros, un tā jau sākotnēji ir būvēta bērnudārza vajadzībām. Arī ēka, kur atradīsies bērnudārzs Ligzdiņa, savulaik celta kā bērnudārzs, bet ilgāku laiku tajā atradās privātskola. Tagad mācību iestāde telpas ir atbrīvojusi un Īpašuma departaments var sākt remontu par šā gada budžetā esošo naudu.

R. Rusins saka – tiek turpināti arī trīs jau iesāktie projekti, ko līdzfinansē no ERAF līdzekļiem un kurus paredzēts pabeigt līdz nākamā gada septembrim: Rīgas Angļu ģimnāzijai būvē jaunu piebūvi, bet Rīgas Klasiskajai ģimnāzijai un Rīgas Zolitūdes ģimnāzijai – mūsdienīgas dabaszinību telpas. Tos plānojam pabeigt nākamā gada septembrī.

Vēl tiek projektēts pirmsskolas izglītības iestāžu ēku komplekss Grostonas ielā – tiks apvienoti divi dārziņi Grostonas ielā 6 un Vesetas ielā 13 un piebūvēts jauns korpuss. Šajā bērnudārzā paredzētas vairāk nekā 612 vietas.

***

UZZIŅAI

Pirmsskolas iestāžu ēku atjaunošana un telpu pārbūve, 2020. gada programma

Pirmsskolas iestāde No jauna izveidots vietu skaits

Ligzdiņa (Apūzes ielā 74) 240

Mežaparks (Stokholmas ielā 24) 113

Bizmārīte (Motoru ielā 3a) 90

Rīgas 80. vidusskola (Andromedas gatvē 11) 60

ERAF līdzfinansētie projekti

Rīgas Angļu ģimnāzija, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija

Avots: RD Īpašuma departaments

Antra Gabre