Šis mācību gads būs sagatavošanās lielajām pārmaiņām izglītības sistēmā

Šis mācību gads būs laiks, lai sagatavotos stabilām pārmaiņām izglītības sistēmā Latvijā, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Ministrs sola, ka pārmaiņas būšot un netiks ieviests nekas tāds, par ko nebūs pārliecības vai kam nebūs sagatavoti. Šajā gadā tiks analizēts, kas ir jāmaina un arī ieviestās pārmaiņas pēc tam tikšot monitorētas, lai saprastu, ko nepieciešams pilnveidot.

„Pārmaiņas diktē pati dzīve un arī paši skolotāji grib strādāt iespējami labāk. Pašreizējais mācību standarts esot pārblīvēts ar nevajadzīgu faktu iekalšanu. Taču laiki ir mainījušies – esam apbērti ar faktiem no interneta vides, un tagad jāprot kritiski vērtēt informācija,” atzīmē Šadurskis.

Tomēr par mācību garumu diskusijas ir vēl joprojām un šajā jautājumā pārmaiņas netiek solītas tik drīz.

„Mācību ciklu, kas sākas piecu gadu vecumā bērnudārzā un beidzas līdz ar 12.klases absolvēšanu, iecerēts saīsināt par vienu gadu, ko iecerēts darīt, pārejot uz skolas gaitām no sešu gadu vecuma. Tādējādi plānots bērnu pāreju no bērnudārza uz skolu padarīt mazāk traumējošu,” pauž ministrs.

Foto:stux/https://pixabay.com/en/users/stux-12364//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/