Seniori izvēlas slēgt uztura līgumus, lai atbrīvotos no komunālo maksājumu sloga

Pieaugot dzīves dārdzībai un rēķinu cenām, viens no lielākajiem satraukumiem saistīts ar topošajiem komunālajiem maksājumiem. Lai arī jau šobrīd skaidrs, ka komunālo pakalpojumu rēķinu apmaksa kļūs par problēmu milzīgam skaitam cilvēku visā Latvijā, vislielākais satraukums ir pensionāru vidū, kuru ienākumi viennozīmīgi ir vismazākie, uzsver “Uztura līgums” pārstāve Anda Zeltiņa. Liela daļa gan atradusi tam risinājumu, arvien biežāk slēdzot uztura līgumu, kas nozīmē, ka senioram tiek sniegta regulāra, beztermiņa finansiāla palīdzība.

Plašāka informācija >>> https://pieteikums.lv/uztura-ligums

“Skaidrs, ka jau tagad liela daļa pensionāru ir šokā par saņemtā komunālo pakalpojumu rēķina summu un ar brīdinājumiem, ka situācija ziemā pasliktināsies. Sagaidāms, ka situācija kļūst vēl grūtāka. Taču priecājamies, ka seniori aktīvi meklē risinājumus, un viens no tādiem ir uztura līgums, kas tiek slēgts apmaiņā pret nekustamo īpašumu. Tādējādi seniori nodrošina, ka viņiem vairāk nav jāmaksā par komunālajiem pakalpojumiem, to dara jaunais īpašnieks. Seniors var turpināt dzīvot savā īpašumā, bet izmaksas par to nu ir uz uztura devēja pleciem,” skaidro A. Zeltiņa.

Pēc viņas teiktā, izvēloties slēgt uztura līgumu, seniori izvēlas drošību un pārliecību, ka par viņiem parūpēsies, un vairs nebūs jāsatraucas par apkures, elektrības un citu veidu komunālajiem izdevumiem, kuru izmaksas šobrīd pārliecinoši pieaug.

Viņa uzsver, ka uztura līgums – tas ir drošs un Latvijas Republikas Civillikumā regulēts līguma veids, kā arī šāds beztermiņa līgums tiek slēgts tikai ar zvērināta notāra palīdzību, tādējādi izvairoties no iespējamajām neskaidrībām nākotnē.

“Tā kā mums priekšā ir liels izaicinājumu laiks, gribētos teikt, ka šis ir pēdējais brīdis sākt domāt par iespējamiem risinājumiem,” piebilst A. Zeltiņa.

Plašāka informācija un pieteikuma forma >>> https://pieteikums.lv/uztura-ligums

Publicitātes materiāls