Seile: Neviena valdība nebūs tik bagāta, lai apmierinātu visas prasības

Pašreizējā situācijā neviens izglītības ministrs nebūs tik spēcīgs un neviena valdība nebūs tik bagāta, lai apmierinātu visas prasības, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Intervijā ministre norādīja, ka radusies situācija nav tikai starp arodbiedrību un Izglītības un zinātnes ministriju. “Ir nožēlojama situācija, ka streiki un piketi atkārtojas un nekādā veidā mēs Latvijā neesam iemācījušies izveidot tādu sadarbības modeli starp valdību, sociālajiem partneriem, skolotājiem, lai skolotāji, kas ir ļoti svarīga sastāvdaļa, lai bērni saņemtu labu izglītību, būtu apmierinātāti ar savu darbu,” pauda Seile, piebilstot, ka šis jautājums skar arī pašvaldības un to, kā tās organizē skolu tīklu un pārdala valsts aprēķināto mērķdotāciju.

“Ir maza jēga no ideāla (pedagogu algas) modeļa, ja tam nav naudas,” sacīja Seile, norādot, ka ir mēģinājusi rast kompromisu un to arī turpinās darīt. Vienlaikus ministre uzsver, ka pašreizējā situācijā neviens izglītības ministrs nebūs tik spēcīgs un neviena valdība nebūs tik bagāta, lai apmierinātu visas prasības, tāpēc kompromisi būs nepieciešami.

Vaicāta par iespējamo atkāpšanos, Seile norādīja, ka demisija nav pašmērķis.

Jau vēstīts, ka šodien, 27. novembrī, vairāk nekā 24 500 izglītības un zinātnes darbinieku šodien piedalīsies Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) brīdinājuma streikā, lai panāktu to, ka jau ar 2016. gadu uzlabotos situācija tiem izglītības un zinātnes darbiniekiem, kuri vēl joprojām saņem neadekvāti zemu samaksu par savu profesionālo darbu, lai gan valstī ir vērojama ekonomiskā izaugsme un krīzes gadi ir beigušies.