SC: Attaisnoto izdevumu summa ir jāpaaugstina līdz minimālās algas līmenim

Politiskās apvienības «Saskaņas centrs» (SC) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši grozījumus likumam «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli», kas paredz palielināt tā saucamo attaisnoto izdevumu summu par mācībām un ārstēšanu, ko nodokļu maksātājs var atgūt, vēršoties Valsts ieņēmumu dienestā, informē apvienība.

SC uzskata, ka attaisnoto izdevumu summa jānosaka ne mazāka par minimālās algas apmēru, raksta Apollo.lv.

«2009.gadā valdība taupības režīma ietvaros mainīja Ministru kabineta noteikumus, samazinot attaisnoto izdevumu apmēru par izglītību un medicīnu no 300 līdz 150 latiem. Šādu summu iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs arī tagad var saņemt atpakaļ, aizpildot VID atbilstošu deklarāciju un iesniedzot čekus par saņemtajiem pakalpojumiem,» pauž Saeimas SC frakcijas deputāts Andrejs Klementjevs.

«Uzskatām, ka attaisnoto izdevumu summa ir jāpaaugstina līdz 320 eiro, tas ir – līdz valstī noteiktajam minimālās algas līmenim. Attaisnoto izdevumu summas paaugstināšana ir pašai valstij izdevīga investīcija: iespēja atgūt daļu ieguldīto līdzekļu motivē cilvēkus: iegūt izglītību un ārstēties. Valsts netieši veicinās investēšanu iedzīvotāju veselībā un izglītībā, kas ir ārkārtīgi svarīgi pašreizējā sociāli ekonomiskajā situācijā. Atgādināšu, ka Laimdotas Straujumas (V) Ministru kabineta deklarācijas ievadā ir uzsvērts, ka «Mums visiem kopīgi un ikkatram jāspēj atbildēt, kādas papildus kompetences apgūsim, kā uzlabosim sava veikuma produktivitāti, vai skolosim bērnus par prasmīgiem profesionāļiem izvēlētajās nozarēs, kā mainīsim ieradumus un uzturēsim veselīgāku dzīvesveidu,» turpina Klementjevs.

SC uzsver, ka attaisnoto izdevumu summas palielināšana ir solis ceļā uz izvirzīto mērķu sasniegšanu, mudinot iedzīvotājus mācīties, iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī rūpēties par savu veselību.