Savu pēdējo dienu Valsts policijas priekšnieka amatā aizvada Ints Ķuzis

Pēc gandrīz 40 gadu ilga dienesta policijas priekšnieks Ints Ķuzis šodien, 10. februārī, aizvada savu pēdējo darba dienu. Šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Ķuzis uzsvēra, ka viņš savu darbu pildījis pēc augstākās sirdsapziņas ar visaugstāko atbildības sajūtu.

“Atceroties 2011. gadu, kad es stājos VP priekšnieka amatā, tas bija fundamentālas krīzes sākums, policijā bija ticības zudums saistībā ar Jēkabpils notikumiem. Policija bija neziņā. Mans uzdevums bija šiem cilvēkiem, sistēmai ieviest ticību, pārliecību tam, ko darām,” norādīja Ķuzis.

Pēc viņa sacītā, šodien policija ir citādāka. “Un situācija, kas valda un ielas un sabiedrībā ir citādāka. Vajadzīgs mainīt policijas funkciju struktūru. Pēdējo trīs gadu laikā tas bija viens no maniem pamatuzdevumiem – veikt resursu, funkciju izvērtēšanu un sagatavot jaunu skatījumu,” klāstīja VP priekšnieks.

“Es vienalga kādā amatā būtu bijis, es esmu savu darbu pildījis pēc augstākās sirdsapziņas ar visaugstāko atbildības sajūtu, lai izdarītu uzdevumus. Policija vienmēr ir kritizēta. Vienmēr ir kaut kādas situācijas, jo darbs ir pietiekami sarežģīts,” norādīja Ķuzis.

“Es nekad neesmu teicis, ka esmu pieaudzis pie šī krēsla un tas man ir svarīgi. Es esmu policists. Nekad nevienā brīdī savā karjerā neesmu atsēdējies ierakumos – vienmēr esmu bijis pirmajās frontes līnijās, uzņēmies atbildību, godīgi stāstījis, kāda ir situācija,” turpināja Ķuzis.

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis šodien plkst.11 savā pēdējā darbadienā VP priekšnieka amatā rīko preses konferenci par drošību Latvijā.

Preses konferencē Ķuzis kopā ar Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku Andreju Grišinu un Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītāju Normundu Krapsi atskatīsies uz aizvadīto gadu no policijas un sabiedrības skatu punkta.

Foto: Valsts kanceleja