Satversmes tiesas priekšsēdētāja: Ir veseli “spriedumu seriāli”, kad redzams, ka likumdevējs neatrisina jautājumus

Politiķi ilgstoši atlikuši daudzu jautājumu risināšanu, un cilvēki nonāk vienīgajā vietā, kur varētu savas tiesības aizstāvēt – Satversmes tiesā (ST), intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja jaunievēlētā tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova.

Pēc viņas sacītā, šis gads vairāk nekā jebkurš cits ir iezīmējis to, ka politiķi ilgstoši atlikuši daudzu jautājumu risināšanu.

“Ir lietas, kas tiesā nonāk vairākkārt, tostarp piespiedu nomas attiecības – tā ir vesela ziepju opera, vesels seriāls. Tas nozīmē, ka jautājums netika risināts politiskajā līmenī,” sacīja Osipova.

Pēc viņas teiktā, lielākajā daļā spriedumu likumdevējam vai Ministru kabinetam ir jāveic kādi grozījumi.

Tā, piemēram, pēc viņas sacītā, tas, ka jautājums par viendzimuma pāru tiesiskajām attiecībām nonāk ST, nozīmē, ka ir daudz jautājumi, ko politiķi ilgstoši nav risinājuši.

Vaicāta, vai viņas apstiprināšana amatā bijis kompromiss, jo viņas pilnvaru termiņš ST tieneša amatā iztek nākamā gada 17. augustā, Osipova uzsvēra, ka pēc ilgas atbilžu meklēšanas un ļoti daudz variantu noraidīšanas esam nonākuši pie šī risinājuma. Viņasprāt, tas nav bijis kompromiss, bet drīzāk kolēģu vienprātīgs lēmums, ka viņai ļaus turpināt darbu.

“Politiķiem skatās 100 dienas, lai viņi kaut ko pagūst izdarīt, bet tie ir tikai trīs mēneši. Un ja mēs skatāmies uz to, cik vidēji Latvijā ir bijis premjerministrs vai kāds ministrs, tad desmit mēneši ir liels laiks un var pagūt daudz ko izdarīt,” norādīja Osipova.

Kā ziņots, trešdien par Satversmes tiesas priekšsēdētāju tiesneši no sava vidus vienbalsīgi ievēlēja esošo Satversmes tiesas priekšsēdētajas vietnieci Sanitu Osipovu.

Sanita Osipova Satversmes tiesas tiesneša amatā ir kopš 2011. gada 17. augusta. 2017. gada 16. maijā ievēlēta par Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieci. 2020. gada 6. maijā atkārtoti ievēlēta šajā amatā.

Foto: F64