Sārts: Laiks tikšķ pret Krievijas interesēm

Krievija realizē gļēvuļu karu, LTV raidījumā “Šodienas jautājums” norādīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (“Stratcom”) vadītājs Jānis Sārts.

“Krievija realizē gļēvuļu karu, jo ļoti maz iesaistās tiešās kaujās. Pamatā tiek izmantotas raķetes, artilērija un bumbas. Mēs visi nepamanījām, ka bija mēģināts radīt otro uzbrukuma vilni, ko daudzi pat nepamanīja, jo nav tās spējas šo realizēt,” sacīja Sārts.

Sārts gan norādīja, ka Krievijai vēl ir iespējas kustēties uz priekšu Ukrainas dienvidos, taču ne ziemeļos un austrumos.

“Laiks tikšķ pret Krievijas interesēm. Tāpēc mēs esam ieraudzījuši, ka pēkšņi sākās sarunas, kurās ir, par ko runāt. Kā es vienmēr teicu – iespējas sarunām un to iznākumu izlemj kaujas laukā,” piebilda Sārts.

Savukārt runājot par Ukrainu, viņš pauda, ka lai gan Ukrainai nosūtītais ekipējums ir nopietns, problēmas var sagādāt praktiski aspekti, proti, apmācības to lietošanā. Jo sarežģītāks ekipējums, jo vairāk laika apmācībām ir vajadzīgs.

“Miera sarunas arī ir ļoti augsta riska pasākums, kurā ir augstas likmes. […] Tas, ko krievi mēģina radīt ir izsvēršana – starp civiliedzīvotāju dzīvību zaudēšanu un slikta pamiera pieņemšana. Sarunās gan morāli, gan ētiski ir smagi jautājumi,” sacīja Sārts.

“Krievija nav pozīcijās, lai varētu runāt par jauniem iebrukumiem un jaunām militārām prasībām. Viņiem tam nepietiek spēku,” atzina eksperts.

Savukārt skaidrojot Krievijas iekšienē īstenoto propagandu, “Stratcom” vadītājs zināja stāstīt, ka “liela daļa Krievijas iedzīvotāju joprojām ir hipnozē no televizora”. Viņaprāt, lielākā iespēja, ka Krievijas sabiedrība sāks atklāt notiekošo, būs brīdī, kad karavīri un to mirstīgās atliekas sāks atgriezties no kara Ukrainā: “Nākamais sitiens Krievijas tautas apziņai varētu būt karavīru atgriešanās. Vismaz to, kas atgriezīsies.”