Šadurskis: Mēs sēžam uz kūstoša ledus gabala. Pēdējais laiks rīkoties

Šogad skolēnu rezultāti pasliktinājušies visos obligātajos eksāmenos. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) ir pārliecināts, ka ir pēdējais laiks rīkoties, lai situāciju uzlabotu.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Šadurskis norādīja, ka “mēs sēžam uz kūstoša ledus gabala”, skaidrojot, ka eksāmenu rezultāti iet uz leju, jo pašreizējā izglītības sistēma nav efektīva.

“Mums ir mazas neefektīvas, nemūsdienīgas skolas, kas nenodrošina kvalitatīvu izglītību, bet nodrošina skolotajiem zemas algas,” sacīja ministrs.

Viņš norādīja, ka jābūt skaidram mehānismam, kā valsts var realizēt savu politiku, ceļot izglītības kvalitāti. Pēc ministra vārdiem, runa iet gan par valsts ģimnāzijām, gan pedagogu algām un skolu sistēmas modernizāciju.

“Reforma nav strupceļā un process turpinās (…) šobrīd lielākā problēma ir naudas nelietderīga izmantošana,” piebilda ministrs.

Jau vēstīts, ka vērtējot jauniešu sniegumu centralizētajos eksāmenos, var secināt, ka, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, šogad tas ir nedaudz uzlabojies eksāmenos krievu valodā, ķīmijā un bioloģijā. Nedaudz zemāki rezultāti ir matemātikas eksāmenā. Līdzīgi kā iepriekšējā mācību gadā valsts ģimnāziju vidējie rezultāti eksāmenos ir daudz augstāki par vidējiem rezultātiem valstī, zemākie rezultāti ir vakarskolu un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamiem.

Zem 5% eksāmena kopvērtējums šogad bija 22 eksāmenu kārtotājiem latviešu valodā un 219 eksāmenu kārtotājiem matemātikā.

Valsts izglītības satura centrs (VISC) šodien, 29. jūnijā, izglītības pārvaldēm izsniedz 18278 centralizēto eksāmenu sertifikātus tiem jauniešiem, kuri kārtoja centralizētos eksāmenus par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi.

Foto: Saeimas kanceleja