Rostovskis: Eiropas fondu nauda nestrādā – mēs joprojām esam viena no nabadzīgākajām Eiropas valstīm

Eiropas Savienības (ES) naudas apguve nav tā, kas liktu ekonomikai attīstīties pilnvērtīgi, tāpēc Latvijā būtu jāpievēršas privātu investīciju piesaistei, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

Viņš norādīja: “Iepriekšējos 20 gados politikas redzējums Latvijas attīstībai bija orientēts uz budžeta un Eiropas fondu naudas pārdali. Līdz ar to tika kultivēta un realizēta tāda pārdales ekonomika. Bija tāda doma, ka ar šīm Eiropas fondu naudām varēs ekonomiku pilnvērtīgi attīstīt. Tas nestrādā, mēs joprojām esam viena no nabadzīgākajām Eiropas valstīm. Es aicinu vairāk pievērsties reālām investīcijām, privātām investīcijām.”

LTRK delegācijai viesojoties Eiropas Uzņēmumu parlamentā Briselē, uzņēmēju organizācija saņēmusi signālu, ka “institucionālā mazspēja apdraud Latvijas drošību”. Tas ir signāls Latvijas politiķiem un ierēdņiem, pauda Rostovskis.

“Eiropas fondu apguve prasa citas kvalifikācijas, tādu birokrātisku ņemšanos, tur arī ir mazspēja. Bet lai nāktu iekšā privātās investīcijas, tur ir vajadzīgas pilnīgi citas lietas, vajadzīgs, lai tas var notikt ātri, lai investoriem ir ērti,” piebilda eksperts.

Foto: Valsts kanceleja