Rinkēvičs: Vajadzētu maksimāli ierobežot cilvēku ceļošanu

Latvijai noteikti vajadzētu ieviest Eiropas Savienības (ES) rekomendāciju maksimāli ierobežot cilvēku ceļošanu. Izņēmums varētu būt darba vai citas ļoti neatliekamas vajadzības gadījums, intervijā Latvijas Radio uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Pēc viņa paustā, no ceļošanas iedzīvotāji tikuši aicināti maksimāli izvairīties jau gandrīz gadu. Arī šobrī tiek darīts daudz, lai ceļošanu, kas nav būtiska, ierobežotu, piemēram, nosakot obligāti uzrādāmu negatīvu Covid-19 testu un liekot ievērot pašizolāciju.

Viņš pauda, ka, piemēram, darba brauciens, akūta nepieciešamība apmeklēt ģimeni, bērni ārvalstīs, tie varētu būt pietiekami attaisnojami iemesli.

“Pasākumi ir pietiekami efektīvi, ja tos sāk īstenot, un par to esam diezgan tuvu vienojušies Eiropas Savienības līmenī,” akcentēja ministrs.

Tai pat laikā viņš uzsvēra, ka jautājums par robežu slēgšanu Covid-19 ierobežošanai nav aktuāls.

Savukārt runājot par vakcīnu piegādi, viņš atzina, ka nav izslēgta iespēja Latvijai tiesāties ar farmācijas kompānijām par Covid-19 vakcīnu piegādi, ja tās kavēsies. Turklāt jāņem vērā, ka līgumi par vakcīnu piegādi ir noslēgti dalībvalstu līmenī, nevis Eiropas Komisijas līmenī.