Rinkēvičs: Patlaban saistībā ar saspīlējumu starp Krieviju un Ukrainu koncentrēšanās ir uz “ļoti skarbiem scenārijiem”

NATO un Eiropas Savienībai vajadzētu gatavoties arī Krievijas hibrīduzbrukumam Ukrainai, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Par nepieciešamību aktīvāk gatavoties iespējamam Krievijas hibrīduzbrukumam Ukrainai Rinkēvičs plāno runāt šomēnes gaidāmajās NATO un ES ārlietu ministru sanāksmēs.

“Krievija ar savu vēlmi atturēt Ukrainu no uzņemšanas NATO ir izraisījusi pretējo efektu. Piemēram, šī atturēšanas politika ir izraisījusi debates Somijā par valsts pievienošanos NATO,” atzina ministrs.

Pēc viņa teiktā, patlaban saistībā ar saspīlējumu starp Krieviju un Ukrainu koncentrēšanās ir uz “ļoti skarbiem scenārijiem”, bet tiekot aizmirsts par mazāka mēroga militārajām operācijām un arī hibrīdkara elementiem, ko Krievija varētu izmantot pret Ukrainu: “Ja Krievija tiešām vērsīsies pret Ukrainu, saspīlējums būs milzīgs un tiks iedarbinātas ļoti plaša sankciju pakete. Sīkāk neko nevaru komentēt, bet varu pateikt, ka šie pasākumi ir iespaidīgi. [..] Mēs pašlaik esam koncentrējušies uz šiem apokalipses scenārijiem, bet nepieciešams atcerēties arī par hibrīddraudiem.”

Viņš sacīja: “Ja notiek kaut kādi hibrīdkara elementi, tad tomēr mums ir jābūt labāk sagatavotiem un jāizstrādā labāki atbildes mehānismi nekā tagad.”

Kā zināms, parādījušās ziņas, ka Krievijā uz pierobežas zonu ar Ukrainu nosūtītas vairākas militārās vienības un Krievija sākusi pielāgot komerciālās gaisa un dzelzceļa sistēmas militāriem mērķiem.

Foto: Valsts kanceleja