Rinkēvičs: Grieķija ļoti labi apzinās, ka pastāv kopīgā Eiropas politika

Neskatoties uz koķetēšanu ar Krieviju, Grieķijas valsts ļoti labi apzinās, ka ir jābūt kopīgai Eiropas politikai, ir pārliecināts Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Kopš Grieķijā pie varas nākusi jauna valdība ar premjerministru Aleksu Cipru priekšgalā, iepriekš pastāvošā, nesatricināmā vienotība Eiropas Savienībā (ES) sākuši šķobīties – Atēnas nostiprinājusi ciešas draudzības saites ar Krieviju un skaidri apliecinājusi, ka nepiekrīt rietumvalstu sankcijām pret lielvalsti. Tā vietā Grieķija uzsvērusi, ka sankcijas pret Krieviju ir ceļš uz nekurieni.

Kamēr pasaule plaši apspriež iespējamo ES šķelšanos un Grieķijas piesliešanos Krievijai, EK oficiālā pārstāve Mina Andrejeva apliecinājusi, ka Grieķija izrādījusi pietiekami lielu uzmanību kontaktu nostiprināšanai ar Eiropu un tās vadītājiem.

To šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” apstiprināja arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: “Grieķijas premjerministrs nav ne pirmais, ne arī pēdējais no dažādu ES dalībvalstu vadītājiem, kas tomēr ir apmeklējuši Maskavu,” komentējot Grieķijas vizīti, sacīja Rinkēvičs, norādot, ka nevēlas dramatizēt situāciju.

“Grieķija ļoti labi apzinās, ka var koķetēt, bet ir kopējā ES politika (…) bieži vien tā retorika, ko mēs dzirdām ārpus ES ir atšķirīga un par spīti dažādiem viedokļiem, mums izdodas panākt vienošanos,” norādīja ministrs, par piemēru minot vairākus gadījumus, kuros ES vadītāju viedokļi ir atšķīrušies no ES nostājas, bet sarunu ceļā nonākts tomēr pie vienota viedokļa.

“Lai kādas draudzības draudzības un vēlmes uzlabot attiecības tur nebūtu, beigu beigās mums jārīkojas vienoti kā ES,” sacīja Rinkēvičs.

Jau vēstīts, ka 12. septembrī spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Taču par sankciju pastiprināšu patlaban nav iespējams panākt vienotu viedokli, jo, saskaņā ar Eiropadomes prezidenta teikto, daži politiķi ir gatavi ticēt Putina labajai gribai un nav gatavi iestāties par jaunu sankciju ieviešanu.