Rinkēvičs: Diskusija par drošību mūsu reģionā neiztiks bez jautājuma par Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO

Zviedrijas un Somijas pievienošanās NATO ir ļoti svarīga, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā zināms, šodien Rīgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tiksies ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu (Urmas Reinsalu), Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi (Gabrielius Landsbergis) un Polijas ārlietu ministru Zbigņevu Rauu (Zbigniew Rau), lai četru valstu ārlietu ministru tikšanās formātā pārrunātu aktualitātes drošības jomā, Krievijas izvērsto karu Ukrainā, atbalstu Ukrainai un enerģētikas jautājumus.

Kā atzina Rinkēvičs, diskusija par drošību mūsu reģionā neiztiks bez jautājuma par Zviedrijas un Somijas pievienošanās NATO ratifikāciju, un “ko mēs vēl varam darīt lietas labā, lai līdz Viļņas samitam šīs abas mūsu reģiona valstis pievienotos.”

“Saruna arī par to, kā šobrīd notiek NATO spēku izvietošana, jo mūsu reģions ir viens no kritiskajiem. [..] Jautājums arī par to, kā koordinēt un stiprināt austrumu robežu aizsardzību ne tikai infrastruktūras, bet arī politiskā un juridiskā ziņā,” sacīja ministrs.

Pēc viņa teiktā, plānots pārrunāt arī Krievijas izvērsto karu Ukrainā un atbalstu Ukrainai:”Protams, atbalsts Ukrainai. Jāturpina stingri uzstāt, lai mūsu rietumu partneri turpina atbalstīt un piegādāt Ukrainai visu nepieciešamo. Arī mums pašiem jāskatās, ko varam vēl darīt.”

Foto: F64