Rimšēvičs iebilst pret PVN samazināšanu pārtikai

Tā vietā lai apspriestu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu, Latvijai būtu jādomā par ieņēmumu palielināšanu, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» norāda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Rimsēvičs uzskata, ka nepieciešams rūpīgi izvērtēt savu darbību situācijā, kad Latvijas tautsaimniecību skārušas Krievijas noteiktās sankcijas, norādot, ka pašlaik svarīgāk būtu domāt, kā vairot budžeta ieņēmumus nevis apspriest idejas par PVN samazināšanu.

Centrālās bankas vadītājs norāda, ka valdība vienmēr parūpējusies par nebaltām dienām un nedzīvo pāri saviem līdzekļiem un viņu priecē fakts, kad Latvijas valdība katru gadu samazinājusi budžeta deficītu, iesakot prātīgi rīkoties arī šajā situācijā, kad lielāko daļu Latvijas uzņēmumu skāris tirdzniecības embargo.

Pēc Rimsēviča domām, pašreizējiem valdības īstenotie atbalsta pasākumi Krievijas sankciju skartajiem uzņēmumiem ir situācijas atbilstoši un tam naudas pietiek.

Kā vēstīts, valdība pieņēmusi lēmumu par Krievijas tirdzniecības embargo skartajiem Latvijas uzņēmumiem, kuru eksports cieš visvairāk, piešķirot viņiem tā sauktās “nodokļu brīvdienas”, kā arī papildus piecus miljonus eiro alternatīva tirgus apzināšanai.
Rimsēvičs atzinīgi novērtē valdības pieņemtos lēmumus un norāda, ka Latvija šobrīd nepiedzīvo krīzi, ar ko būtu pamatojums grozīt budžetu un palielināt tā deficītu, iesakot mācīties no iepriekšējām kļūdām.

Jau iepriekš rakstijām, ka lai veicinātu Latvijas pārtikas produktu patēriņu, lauksaimnieku organizācijas aicinājušas samazināt PVN pārtikai. Pēc viņu domām, PVN likmes samazināšana ne tikai uzlabos vietējo iedzīvotāju pirktspēju un kopējo tautsaimniecības situāciju, bet arī palielinās mūsu uzņēmēju konkurētspēju vietējā tirgū uz importēto produktu fona, kas mūsu veikalu plauktos nonāk jau ar samazinātu PVN.