Rīgas sabiedriskā transporta pasažieriem saglabāsies 50% atlaide

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja trešdien izskatīs lēmumprojektu, kurā noteikts, ka Rīgas sabiedriskajā transportā gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem uz vienu mēnesi tiks pagarināta līdzšinējā 50% atlaide no biļetes pašizmaksas, informē Rīgas dome.

Atbilstoši lēmumprojektam, biļetes cena 0,60 eiro par vienu braucienu būs spēkā līdz nākamā gada 31.janvārim.

Šobrīd spēkā esošais Rīgas domes lēmums par pakalpojumu tarifu pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā bija pieņemts tikai uz vienu gadu un nosaka, ka 50% atlaide ir spēkā līdz šī gada 31. decembrim. Šāda atlaide par vienu braucienu ir noteikta visiem pasažieriem, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Tādējādi Rīgas dome no pilsētas budžeta līdzekļiem nodrošina 50% atlaidi no brauciena pašizmaksas – 1,20 eiro – gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem.

Lēmums par to, ka atlaide 50% apmērā tiek piemērota gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem un to finansē Rīgas dome, bija pieņemts atbilstoši pēc vienošanās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) vadītāju Eināru Cilinski. Tas ir pagaidu risinājums, un ar 2015.gadu valdībai jākompensē izdevumus par atlaidēm nerīdzinieku pārvadājumiem. Jaunais VARAM vadītājs Kaspars Gerhards ir paudis atbalstu, ka valdībai ir jārisina jautājums par kompensācijām Rīgas sabiedriskajam transportam par nerīdziniekiem.

Atbilstoši „Rīgas satiksmes” aprēķiniem, 50% atlaides piemērošana nerīdziniekiem sabiedriskajā transportā šogad izmaksā Rīgas budžetam 13,7 miljonus EUR.