Rīgas Centrāltirgū jau jaunā raža

Rīgas Centrāltirgus nemainīgi visu gadu piedāvā daudzveidīgu produkciju, bet, tuvojoties vasaras sezonai, sortiments kļūst vēl bagātīgāks, piedāvājot veselīgus, vitamīniem bagātus dārza labumus. Lai informētu lasītājus par jaunāko piedāvājumu un cenu izmaiņām Rīgas Centrāltirgū, regulāri būs lasāma aktuālākā informācija par tirgotāju sarūpētajām dārza un meža veltēm Centrāltirgus apmeklētājiem.

Šobrīd Centrāltirgū daudzos tirdzniecības stendos pircējus vilina viens no vasaras galvenajiem našķiem – zemenes. Pārdošanā ir gan vietējās ogas, gan ieceļotājas no Polijas un tālākām zemēm. Ja pircējs priekšroku dod Latvijas zemenēm, tad jārēķinās, ka tās kilogramā maksā no 10 līdz 15 eiro vai 2,60 eiro viena kastīte, bet, ja uz kārā zoba izvēlas likt ogas no citām valstīm, tad tām cena svārstās no viena līdz 3,50 eiro kilogramā.

Tirdzniecībā parādījušies arī Latvijas gurķi, tie pārsvarā maksā no 1,60 līdz 1,70 eiro kilogramā, bet tie, kuru izcelsme ir cita valsts, – no 60 centiem līdz 1,20 eiro. Tāpat jau nobaudāma jauno kartupeļu, sīpolu un burkānu raža. Jaunie kartupeļi nopērkami, sākot no 1,20 līdz 2 eiro, sīpoli – 2,50 eiro kilogramā, bet burkāni – 1,10 vai 1,20 eiro kilogramā. Protams, nopērkama arī pērnā gada raža.

Ļoti liels ir tomātu piedāvājums. Arī cenu diapazons tikpat plašs – no viena eiro līdz 2,50 eiro kilogramā. Katrs otrais tirdzniecības stends piedāvā iegādāties arī dažādus zaļumus – lociņi maksā ap 30 centu, dilles – 50, salāti – 20, pētersīļi – 25 centi. Ķiplokiem cena ir 3,60 kilogramā, bet daudzviet cena norādīta par vienu gabalu – 40 vai 50 centu. Sarkanajām bietēm cena no 50 līdz 70 centiem, kāposti maksā 90 centu vai vienu eiro kilogramā, ziedkāposti un puravi – divus eiro kilogramā, āboli – no 70 centiem līdz 1,50 eiro, rabarberi – no 1,30 līdz 1,50, bet ķirši no 3,80 līdz 6,90 eiro kilogramā.

Līga Nestere / NRA.lv