Rīgā visstraujāk aug Imantas, Ķengaraga un Āgenskalna mājokļu cenas

Oktobrī Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu kāpums 0,13 – 1,19% robežās konstatēts lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu, centrā un jaunajos projektos, bet minimāls kritums 0,15-0,79% robežās novērojams un Ziepniekkalnā, Teikā, Purvciemā, Pļavniekos un Vecmīlgrāvī, informē nekustamo īpašumu kompānija «Balsts».

2014. gadā Imantas, Ķengaraga un Āgenskalna sērijveida mājokļu cenas aug visstraujāk, norāda kompānijas pārstāvji. Laikā no janvāra līdz rudens sākumam Imantā sērijveida dzīvokļu cenas cēlušas par 7,4%. Ķengaragā – par 7,2%, Āgenskalnā – par 6,4%. Tas saistīts ar būtisku „karsto” jeb labā tehniskā stāvoklī esošo piedāvājumu samazināšanos. Rudens sākumā visaugstākās sērijveida mājokļu cenas fiksētas Teikā (810 eiro/m2), bet viszemākās – Bolderājā (459 eiro/m2). Normālā tehniskā stāvoklī esošu vienistabas dzīvokli Rīgas populārākajos mikrorajonos var nopirkt par 23 -35 tūkstošiem eiro, 2-istabu dzīvokli par 30 – 40 tūkstošiem, 3–istabu dzīvokli par 35-50 tūkstošiem, 4-istabu dzīvokli – par 40-56 tūkstošiem eiro.

„Šobrīd Rīgas mikrorajonu jauno dzīvokļu tirgū nav pieprasījuma no tiem nerezidentiem, kuri interesējās par TUA iegādes iespējām. Turklāt tādu nekustamā īpašuma objektu, kuru vērtībai jāpārsniedz 250 000 eiro, mikrorajonos praktiski nav. Laika posmā pēc 1.septembra jaunajā cenu diapazonā ir notikuši vien 4 darījumi. Savukārt kopējais darījumu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, samazinājies par 10,6%”, komentē nekustamo īpašumu kompānijas Balsts valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Visai lielais pieprasījums pēc īres dzīvokļiem stimulē investoru interesi par remontējamiem veciem namīpašumiem, katrs ar vēlams, no 8 līdz 10 dzīvokļiem. Pēc šo namīpašumu iegādes un rekonstrukcijas pabeigšanas tie sāk funkcionēt kā īres nami. Novērota tendence, ka ārzemju studentiem mājokļi tiek piedāvāti par 20% dārgāk nekā vietējiem studentiem. Jaunatni visvairāk interesē 3 – istabu dzīvokļi Rīgas centrā vai tuvējā Pārdaugavā labi uzturētās mājās. Par šiem dzīvokļiem studenti, kas parasti apvienojas pa trim līdz četriem, ir gatavi maksāt ap 700 eiro mēnesī.

2014. gada 2. pusgadā ir liels pieprasījums pēc tirdzniecības platībām Vecrīgā un galvaspilsētas aktīvajā centrā. Vēl tikai pirms 4 gadiem brīvo platību īpatsvars bija no 25-30 %, pašlaik šis rādītājs populārākajās tirdzniecības ielās nepārsniedz 10%. A un B kategorijas biroju platību kopējais apjoms Rīgā ir 580 000 kvadrātmetru. Rīgas mikrorajonos nomas likmes ir robežās no 4 – 15 eiro/m2.