Riekstiņš: Rietumu pasaulei jāgatavojas uz ilgstošu Krievijas agresīvu politiku

Mums jāgatavojas uz ilgstošu Krievijas agresīvu politiku, LTV raidījumā “Rīta Panorāmā” norādīja Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.

Pēc viņa sacītā, pēdējās norises liecina, ka Krievijas režīma līderis Vladimirs Putins izeju no situācijas redz kara ievilkšanā daudzu gadu garumā.

Viņš norādīja: “Krievijas šī brīža vadība, prezidents Putins, acīmredzot kā vienīgo izeju no šīs situācijas [..] redz mēģinājumu karadarbību vilkt garā procesā, daudzu gadu garumā, ar cerību, ka Ukraina neizturēs. [..] Mums ir jāgatavojas uz ilgstošu agresīvo Krievijas politiku.”

“Šobrīd galvenie drošības riski aliansei, dalībvalstīm, iedzīvotājiem ir Krievijas agresīvā darbība. Terorisms ir otra lielā tēma, ar ko ir jāsaskaras alianses politikas veidotājiem un aizsardzības spēkiem,” sacīja Riekstiņš.

Savukārt runājot par “Vagner” aktivitāti, viņš pauda, ka mums nevajadzētu pārvērtēt “Vagner” spējas un jaudu. “Jo cik viņi mēnešus cīnījās par Bahmutu? 10? [..] Mums nevajag dzīvot pašpārliecinātībā, bet tajā pašā laikā mums jābūt ir pārliecinātiem par to, ka mēs paši un mūsu sabiedrotie ir gatavi aizstāvēt aliansi,” pauda Latvijas vēstnieks NATO.