Renovētajā bērnudārzā „Kurzeme” nodrošinās vietu vairāk nekā 250 bērniem

Pirmdien, 22.septembrī, plkst.11.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Īpašuma departamenta direktoru Oļegu Burovu un Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora vietnieku Ivaru Balamovski apsekos pirmsskolas izglītības iestādi ,,Kurzeme” (Slokas ielā 130) un iepazīsies ar jaunā bērnudārza turpmāko darbību, informē Rīgas dome.

Padomju laikā celtā bērnudārza telpas līdz šim izmantoja bērnu un jauniešu centrs „Kurzeme”. Tomēr palielinoties pieprasījumam pēc jaunām vietām bērnudārzos, pašvaldība nolēma renovēt ēku un turpmāk to izmantot kā pirmsskolas izglītības iestādi.

Pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma un ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana Rīgas pilsētas pašvaldībā atbalstu tika veikti ēkas renovācijas darbi, ārējās lietusūdens kanalizācijas sistēmas sakārtošana, kā arī labiekārtota apkārtējā teritorija. Turpmāk ēkā darbosies 12 grupas, no kurām 4 paredzētas bērniem ar attīstības traucējumiem. Ēkas atjaunošanas rezultātā 252 bērniem būs nodrošināta vieta bērnudārzā.

Kopumā šogad dažāda veida remontdarbi veikti 105 izglītības iestādēs, no tām 54 bērnudārzos un 51 skolā. Kopējās šī gada investīcijas izglītības objektos ir 28,1 miljons eiro, no tām 7,7 miljoni eiro ieguldīti bērnudārzos un 20,4 miljoni skolās. Veikta arī vairāku pirmsskolas izglītībai piemērotu ēku renovācija, kas kopumā šogad nodrošinās papildus vietas 1104 bērniem. Jauni bērnudārzi vēl darboties Maskavas ielā 256 un Marsa gatvē 16. Savukārt vairāku skolu ēkās izveidotas bērnudārza grupas kopumā 474 mazuļiem

Jauno 2014./2015 mācību gadu Rīgā uzsāka 117 vispārējās izglītības iestādes (skolas), 150 pirmskolas izglītības iestādes, 11 bērnu un jaunatnes sporta skolas, 13 bērnu un jauniešu interešu centri, 9 bērnu mākslas un mūzikas skolas.