Reirs: Pārskatot energokompāniju administratīvās izmaksas, tarifus varētu samazināt

Siltumenerģijas tarifu varētu samazināt, izvērtējot enerģijas ražotāju finanses, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Reirs atzina, ka aicinās uzņēmējus un arodbiedrības domāt kopā, lai atrastu mehānismu, kā izvērtēt uzņēmumu administratīvās izmaksas. Viņš uzskata, ka siltumenerģiju ražojošie uzņēmumi varētu iztikt bez peļņas: “Ticu, ka šādi varam samazināt tarifus.”

“Kāpēc mums, piemēram, vajadzīga peļņa “Rīgas siltumam” vai “Latvenergo”, ja par to summu var samazināt tarifu?,” turpināja finanšu ministrs.

Vienlaikus viņš pauda, ka paziņojumiem par tarifu sadārdzinājumiem divas, trīs vai četras reizes nav pamata. “Man nav saprotama šādu paziņojumu jēga,” teica ministrs.

Savukārt runājot par degvielas pieaugumu, Reirs norādīja, ka “valdībā esam izskatījuši ziņojumu, lai atceltu bioloģiskās piedevas degvielai, kas samazinātu cenu par 10-12%, bet degvielas tirgotāji un tirgotāju lobijs ir pret šo. Piedevas jau nepievieno Latvijā un mūsu zemnieki no tā neiegūst.”

Tāpat Reirs norādīja, ka ir atbalstāma Labklājības ministrijas ideja par mājokļa pabalsta saņēmēju loka paplašināšanu.

Foto: Valsts kanceleja