Reirs: Grieķijas izstāšanās no eirozonas ir ļoti ticama

Grieķijas izstāšanās no eirozonas ir ļoti ticama, ceturtdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs.

“Pašreiz izskatās, ka iespēja, ka Grieķija varētu izstāties no eirozonas, ir ļoti liela. Ministri nav gatavi piekāpties Grieķijas ultimātiem un situācijai, kas ir izveidojusies. Grieķija jau no vēlēšanu sākuma ir teikusi, ka starptautiskā palīdzības programma un nepieciešamās reformas ir tas, kas ir nospiedis Grieķiju. Bet īstenībā mēs redzam ko citu – tās valstis, kas uzsāka reformu veikšanu tad arī izkļuva no krīzes. Kā pēdējie piemēri ir Spānija un Portugāle, kuri sākumā bija Grieķijas situācijā,” sacīja Reirs.

Ministrs ir pārliecināts, ka ir jānotiek brīnumam, lai starptautiskie aizdevēji vienotos ar Grieķiju.

“Piecu mēnešu laikā nekas nenotika un ir jānotiek brīnumam, lai dalībvalstis piekristu. Ir jābūt visaptverošam reformu plānam – izdevumu sabalansēšana, privatizācija, darba likuma izmaiņas, jo tu ir daudz dīvainību. Pagaidām Grieķija to nevar izdarīt. Šī diena ir pēdējā diena, kad ir iespējams vienoties un glābt Grieķiju,” sacīja finanšu ministrs, pieļaujot, ka Grieķijas izstāšanās no eiro zonas varētu radīt lielu haosu.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Luksemburgā gaidāmajās Grieķijas un kreditoru sarunās tiksies eirozonas finanšu ministri, lai censtos atrisināt samilzušās problēmas starp abām pusēm.

Grieķija nonākusi soli tuvāk aiziešanai no eirozonas pēc tam, kad bez vienošanās noslēgušās kārtējās sarunas starp Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru un Eiropas starptautiskajiem aizdevējiem.

Pēdējās sarunas starp Atēnām un tās starptautiskajiem kreditoriem noslēgušās bez panākumiem, jo Grieķija aizvien kategoriski iebilst pret pensiju samazināšanu, uz ko uzstāj Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) un Eiropas Savienība (ES).