Regulators nevar garantēt, ka RS braukšanas maksa samazināsies

Ja pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme”(RS) sabiedriskā transporta braukšanas tarifu noteikšanu pārņems Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), nav garantijas, ka biļešu cenas samazināsies, ceturtdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja SPRK padomes loceklis Rolands Irklis.

Komentējot deputātu izteikumus, ka biļešu cenas varētu samazināties par trešdaļu, Irklis norādīja, ka pat, ja regulators samazina izmaksas, tad regulatoram nav iespēju saglabāt dotāciju iepriekšējā apmērā.

“Regulators nevar garantēt, ka braukšanas maksa samazināsies. Jā, mēs varam uzņemties kaut kādu daļu atbildības par izmaksu samazināšanu, bet nevaram uzņemties atbildību par to, ka braukšanas maksa paliek tādā līmenī, kā šobrīd, vai arī samazinās,” sacīja Irklis.

Irklis uzsvēra, ka samazinātas izmaksas nav garantija samazinātai braukšanas maksai.

“Pašvaldībai ir iespēja samazināt šo dotācijas apmēru un saglabāt braukšanas maksas esošajā apmērā. Caur dotāciju pašvaldība regulē, cik tad ir tā maksa, un patiesībā pašvaldība ir tā, kas nosaka braukšanas maksu. Regulatoram ir iespēja ietekmēt izmaksu apmēru, bet ne gala maksu par braukšanu,” skaidroja Irklis, norādot, ka galu galā šo cenu noteikts pašvaldība.

Saeima ceturtdien lems par priekšlikumu nodot SPRK uzņēmuma “Rīgas satiksme” tarifu noteikšanu.