Referendumā Šveicē atbalsta imigrācijas ierobežošanu ES iedzīvotājiem

Referendumā, kas notika svētdien, Šveices iedzīvotāju vairākums atbalstīja ieceri atjaunot imigrācijas kvotas ES pilsoņiem. Par šo iniciatīvu nobalsoja 50,34% referenduma dalībnieku.

Šo iniciatīvu atbalstīja vairums iedzīvotāju Šveices vāciski un itāliski runājošo kantonos, savukārt franciski runājošo kantonos vairākums balsotāju šo ideju noraidīja.

Priekšlikumu ierosināja Šveices Tautas partija (SVP), kura pārstāv galēji labējus politiskus uzskatus. Tautas partija apgalvo, ka viesstrādnieku dēļ sarūk vietējo strādnieku algas, vērojams īres maksas un zemes cenas pieaugums, kā arī tiek noslogotas veselības, izglītības un transporta sistēmas. Tautas partija arī uzskata, ka daudz imigrantu Šveicē ierodas tikai sociālo pabalstu dēļ.

Kā ziņots iepriekš, Šveice atteicās no imigrācijas kvotām ES pilsoņiem 2007. gadā. Domājams, ka to atjaunošana pasliktinātu attiecības starp ES un Šveici. Šī referenduma ideju neatbalsta Šveices valdība, parlamenta vairākums un lielākās rūpniecības, lauksaimniecības un veselības aprūpes organizācijas. Viņi izsakās, ka imigranti ir ļoti svarīga Šveices ekonomikas daļa.

BNA Latvia