Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā janvārī palielinājās par 0,1%

2015. gada janvārī salīdzinājumā ar decembri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 0,5%, bet eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,3%, t. sk. eksportam uz eiro zonas valstīm saruka par 0,4%, eksportam uz ārpus eiro zonas valstīm kritums par 0,1%. Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja elektroenerģijas cenu pieaugums.

Janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā pazeminājās par 0,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas palielinājās par 0,1%, bet eksportētajai produkcijai samazinājās par 0,6%, t. sk.eksportam uz eiro zonas valstīm saruka par 0,5%, eksportam uz ārpus eiro zonas valstīm kritums par 0,8%. Ietekmīgākais cenu samazinājums bija pārtikas produktu ražošanā (par 0,6 procentpunktiem). Savukārt cenu līmeņa paaugstināšanos visvairāk ietekmēja elektroenerģijas cenu kāpums (par 0,2 procentpunktiem).