Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 0,4 %

2023. gada jūnijā, salīdzinot ar 2022. gada jūniju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 3,8 %, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 3,6 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājās par 3,7 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 3,5 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

2023. gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 1,2 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 2,4 %, eksportētajai produkcijai – par 0,1 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,4 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 0,2 %.

Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam siltumapgādē un gāzes apgādē, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā.

Informācija par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2023. gada jūlijā tiks publicēta 21. augustā.