RAKUS: Tiek vērtēta iespēja ļaut Covid-19 nodaļā strādāt inficētam mediķim bez Covid-19 simptomiem

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) saredz iespēju krīzes gadījumā ļaut Covid-19 nodaļā strādāt inficētiem mediķiem bez simptomiem, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

“Arī slimnīcā mēs gatavojamies vētrai – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Gatavojamies gan lielam Covid-19 pacientu pieplūdumam, gan arī darbinieku slimošanai,” atzina Paeglītis.

Pēc viņa teiktā, patlaban RAKUS ārstējas aptuveni 200 Covid-19 pacienti, taču ne visi ir Covid-19 nodaļās. Daļa ir arī citās nodaļās norobežotās palātās, jo viņu slimnīcā atrašanās iemesls ir cits, taču testēšanas rezultātā atklāta arī Covid-19 infekcija. Patlaban ar Covid-19 saslimuši 50 darbinieki: “Bet redzam, ka šis skaits pieaug.”

“Stacionārā “Gaiļezers”, kur netiek izvietoti Covid-19 pacienti, gultu noslodze ir ap 80%, kas ir ļoti liels skaits tieši neatliekamajā palīdzībā,” atzina RAKUS vadītājs.

Viņš atklāja, ka, kritiskas situācijas scenārijā, kad nebūs, kas sniedz palīdzību, tiek vērtēta iespēja ļaut Covid-19 nodaļā strādāt inficētam mediķim bez Covid-19 simptomiem un ar vieglu slimības gaitu. Protams, nodalot inficētos darbiniekus no neinficētajiem.

Viņš informēja, ka slimnīcā izstrādāts luksofora princips – gadījumos, ja sasirgtu 50% slimnīcas darbinieku, nāktos sākt ierobežot plānveida pasākumus, bet pie 75% saslimuša slimnīcas personāla būtu iespējams nodrošināt vien neatliekamo palīdzību, jo situācija būtu kritiska.