Pūce: Šī valdība īstenos novadu reformu arī tad, ja es nebūšu ministrs

Novadu reforma tiks īstenota arī tad, ja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) nesaņems pielaidi valsts noslēpumam un būs spiests atstāt ministra amatu.

Šorīt intervijā Latvijas Radio Pūce norādīja, ka ir pienācis laiks īstenot novadu reformu un šī valdība to izdarīs. Tas notikšot pat neraugoties uz to, ja viņš vairs nebūs ministrs. “Es domāju, ka ir nobriedis laiks, to īstenotu,” piebilda Pūce.

“Ja pielaide valsts noslēpumam netiks piešķirta, es nebūšu ministrs, bet šī valdība spēs īstenot novadu reformu,” izteicās Pūce.

Viņš atklāja, ka līdz šim no drošības dienestiem ar viņu neviens nav kontaktējies un neko nav jautājis.

Kā zināms, šonedēļ Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, dodot mandātu oficiālajām konsultācijām ar pašvaldībām un sabiedrības informēšanai.

Pirmās sarunas ar pašvaldību deputātiem notiks 27. maijā Preiļos, 5. jūnijā Cēsīs un Valmierā, 6. jūnijā Smiltenē, 7. jūnijā Siguldā.

Saskaņā ar jauno administratīvi teritoriālo reformu, līdz 2021. gadam Latvijā pašvaldību skaitu plānots samazināt līdz aptuveni 35 pašvaldībām, un pašvaldības plānots veidot ap reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Foto: Valsts kanceleja