PTAC atgādina, ka paralēlo cenu atspoguļošana vēl ir jāveic

Pretēji dažviet mediju telpā izskanējušai informācijai, paralēlās cenu norādīšanas periods eiro un latos turpinās līdz šī gada 30.jūnijam, atgādina Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC).

PTAC turpinās veikt pārbaudes, lai pārliecinātos, ka komersanti paralēlo cenu atspoguļošanu veic korekti, un patērētāji var salīdzināt cenas gan eiro, gan latos, raksta Apollo.lv.

«Atgādinām, ka paralēlo cenu atspoguļošanas periods ir periods, kad saskaņā ar normatīvajiem aktiem gala cenu norādēs jānorāda gan latos, gan eiro. Prasība gala cenas norādīt abās valūtās sākās no 2013.gada 1.oktobra un vēl turpināsies līdz 2014.gada 30.jūnijam. Patērētājiem ļoti būtiski ir redzēt cenas latos, lai vieglāk pierastu pie jaunajām cenām eiro un sekotu līdzi cenu izmaiņām,» norāda PTAC pārstāve Sanita Gertmane.

Centrā aicina komersantus ievērot normatīvo aktu prasību un līdz 2014.gada 30.jūnijam papildus cenai eiro valūtā norādīt gala cenas arī latos. Latos obligāti jānorāda preces vai pakalpojuma galīgā pārdošanas cena (t.i., cena, kādu patērētājam jāmaksā par preci vai pakalpojumu).

Noteiktas mērvienības cenas un atlaižu gadījumā sākotnējās cenas norādīšana latos šajā periodā nav obligāta.

Elektroniskajā vidē (interneta veikalos, tai skaitā kolektīvās iepirkšanās u.tml. portālos), norādot preču vai pakalpojumu cenas, var izmantot valūtas konvertācijas kalkulatoru.

Aprēķinot cenas, komersanti drīkst izmantot tikai Eiropas Savienības Padomes noteikto fiksēto valūtas kursu: 1 eiro = 0,702804 latu.