Prezidenta vēstījums Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā

Cilvēces vēstures drūmākās lappuses saistās ar kariem, kuros ir gājuši bojā desmitiem miljoni cilvēku, prettiesiski mainītas valstu robežas un mērķtiecīgi nīcinātas pat veselas tautas. Otrais pasaules karš bija šaušalīgākais no slaktiņiem, kas izcēlās no absurdas ideoloģijas un pārtapa vadonisma apsēstības laikmetā.

Otrais pasaules karš beidzās tikai pirms 69 gadiem, atmiņas par to vēl dzīvo aculiecinieku stāstos, un tās nekad neizgaisīs no vēstures avotiem. Kara upuru un kritušo piemiņa vienmēr būs svēta, ik gadu – 8.maijā – ar klusuma brīdi godinot visus, kas gāja bojā nacisma ideoloģijas dēļ.

Vienlaikus 8.maijs ir kā dzīvs atgādinājums Eiropai un visai cilvēcei par to, ka vienmēr jābūt modriem, lai šādas traģēdijas nekad vairs neatkārtotos, lai noziedzīgas ideoloģijas un režīmi vairs nevarētu pakļaut valstis un kontinentus.

Laikā, kad Eiropas centrā ik dienu notiek bruņotas sadursmes un iet bojā cilvēki, kad neskaidrību un neziņas ir vairāk nekā atbilžu uz jautājumiem, pārdomas par Otro pasaules karu ir īpaši skaudras. Cilvēce nedrīkst pieļaut tam līdzīgu vēstures notikumu atkārtošanos.

Mūsu valsts nākotne un mūsu spēks ir vienotā redzējumā par neatkarīgu Latviju, kopīgās vērtībās un savstarpējā cieņā. Neļausim nevienam to apšaubīt, nepieļausim mēģinājumus pārrakstīt vēsturi. Pieminēsim Otrā pasaules kara upurus, 8.maijā pulksten 11:00 pulcējoties Rīgas Brāļu kapos.

Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests