Premjerministra amata kandidāte Siliņa: Ir jāvienkāršo nodokļu samaksa

Galvenais ir mainīt valsts attieksmi pret uzņēmējiem, runājot par nodokļu reformu, LTV raidījumā “1:1” sacīja premjera amata kandidāte Evika Siliņa (“Jaunā Vienotība”).

“Mums ir jāmaina šī valstiskās pieejas maiņa, kā mēs skatāmies uz uzņēmējiem. Ir jāvienkāršo nodokļu samaksu – tas ir sarežģīti visiem uzņēmumiem. Vienkāršojot procedūras, kad valsts nāk pretī, tas arī varētu būt viens no risinājumiem,” sacīja Siliņa.

“Mums ne tik daudz ir problēmas ar nodokļiem, kā sarežģītais veids, kā tos maksā gan lielie, gan mazie uzņēmumi. Lielāks slogs ir mazākajiem,” viņa norādīja.

Tāpat viņa sacīja, ka nākamajai valdībai būtu jāvienojas, cik Latvijā īslaicīgi būtu nepieciešami viesstrādnieki. “Jau iepriekšējā valdībā trīs ministrijas vienojušās, ka darba devējiem, kas vēlas piesaistīt darbaspēku no ārzemēm, varētu atvieglot nosacījumus, neprasot viesstrādniekiem izglītības dokumentus. Tāpat vajadzētu vienoties, ka viesstrādnieki maksā nodokļus Latvijā. “Viņi ir iebraukuši caur Poliju, parādās šeit [Latvijā], bet nodokļus maksā tur [Polijā],” sacīja Siliņa.

Savukārt runājot par valdības veidošanas sarunām, viņa norādīja: “”Apvienotais saraksts” paņēma pauzi sarunās un es labi apzinos, ka viņiem ir dažādi strāvojumi. […] Iespējamie koalīcijas modeļi izskanēja dažādi no viņu deputātu puses un šobrīd es nezinu, kāds ir viņu piedāvājums.  [..] “Nacionālā apvienība” ir izvēlējusies sevi atstatīt no potenciālās koalīcijas. Es domāju, ka iet potenciālajā koalīcijā ar partneri, kas uzreiz uzstāda ultimātus, nebūtu gana prātīgi.”

Foto: Valsts kanceleja