Portāls: Landmaņa hokeja klubs izniekojis nodokļu maksātāju naudu

Pirms teju diviem gadiem Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Aivis Landmanis, Dace Korna un Ivars Landmanis bija vērsušies ar iesniegumu LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, apšaubot 2019. gada 29. janvārī noslēgto līgumu starp Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Ventspils pilsētas domi par valsts finansējuma 1,55 miljonu eiro piešķiršanu Olimpiskā centra “Ventspils” sporta infrastruktūras attīstības programmas īstenošanai, pēc būtības uzskatot, ka nelietderīgi ir uzlabot Ventspils sporta infrastruktūru.

Savā vēstulē minētie deputāti apšaubīja sportam atvēlēto līdzekļu lietderīgu izmantošanu un atbalstu dažādiem sporta veidiem, tādējādi vēršoties pret līdzšinējo pašvaldības sniegto atbalstu sportam un iespēju ventspilniekiem nodarboties pilsētas sporta bāzēs ar sev interesējošo sporta veidu par pieņemamām cenām.

Pēc Ventspils mēra Aivara Lemberga sacītā, finansējumu tika paredzēts ieguldīt ne tikai jaunā peldbaseina projektēšanā, bet arī citu sporta objektu – Basketbola halles atlētikas zāles, BMX trases, svarcelšanas zāles rekonstrukcijā un stadiona labiekārtošanā.

“Šobrīd, lai ieriebtu Ventspilij un ventspilniekiem, darbojoties pēc principa “jo sliktāk Ventspilij, jo labāk opozīcijai”, mēs esam pazaudējuši šos 1,55 miljonus eiro,” tolaik pauda Lembergs.

Tajā pašā laikā hokeja klubs “Venta 2002”, kura valdē ir arī tas pats deputāts Aivis Landmanis, vērsās pie Ventspils pašvaldības ar lūgumu sniegt atbalstu finansiālās grūtībās nonākušajam klubam. Pašvaldība šo atbalstu arī sniedza, uzskatot, ka hokeja kluba bērni nedrīkst ciest no politiskajām cīņām, kā rezultātā katru gadu vidēji šis klubs saņēmis vidēji 180 līdz 200 tūkstošus eiro.

Pietiek.com vēsta, ka 2020. gada laikā “Venta 2002” nespēja atskaitīties par visu piešķirto pašvaldības līdzekļu izlietojumu — par daļu varēja, par daļu ne. Situācija samilza līdz tiesvedībai, kurā šī gada 10. februārī Kurzemes rajona tiesa nosprieda piedzīt no hokeja kluba “Venta 2002” nelietderīgi iztērētos 16 830 eiro un arī tiesāšanās izdevumus.

Kaut arī koronavīrusa dēļ nevarēja notikt spēles ne Ventspilī, ne izbraukumā, taču Landmaņa klubs pamanījies iztērēt naudu it kā “transporta izdevumiem”. Saprotams, ka Sporta pārvalde pieprasīja paskaidrot, uz kurieni “Venta 2002” pamanījusies aizbraukt un pret ko spēlēt, bet atbildes nesaņēma.

Tiesnesis Arnis Lapiņš spriedumā norādījis: “Tiesa uzskata, ka atbildētājs […] pats ir atzinis, ka finansējuma neizlietotā summa ir EUR 16 830 apmērā, par kuru izlietojumu atbildētājs nav iesniedzis atskaiti. Ja atbildētājs [naudu] izlietojis līgumā neparedzētiem mērķiem, […] ir pienākums atmaksāt līdzekļus Sporta pārvaldei.”

Pietiek.com norāda, ka tādējādi apstiprinājušies deputāta Landmaņa izteikumi par to, ka sportam paredzētās pašvaldības naudas ne vienmēr tiek izmantotas lietderīgi. Tiesas spriedums rāda, – tas ir viņa paša hokeja klubs, kas izniekojis nodokļu maksātāju naudu.

Arī Lembergs ne reizi vien paudis viedokli, ka Landmanis hokeja klubu “Venta 2002” gadiem izmanto savu privāto politisko mērķu realizēšanai. Tagad tas, šķiet, apliecinājies.