Politologs: Veselībā Kariņš atļaujas būt agresīvāks, bet izglītības lauciņā viņam jābūt uzmanīgākam

Valsts aparāts vairāk strādā savās, nevis sabiedrības interesēs, un šādas rīcības dēļ naudas nekad nepietiek, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja politologs Filips Rajevskis.

“Budžeta pieņemšana liecina, ka koalīcija ir diezgan saliedēta. Visi šausmi stāsti nav piepildījušies, ar savu nelielo vairākumu viņi ir spējuši salīdzinoši ātri nobalsot un pieņemt. Bez pārsteigumiem tas viss notika, izņemot to jokaino nakts sēdi,” sacīja Rajevskis.

Komentējot nozaru sūdzības par nepietiekamo finansējumu, politologs pauda: ” Iepriekšējie četri gadi bija raksturīgi ar to, ka nekas nenotika valsts administrācijas sakopšanā un valsts pārvaldībā. Tā mūsu ekonomiskā atpalīcība no kaimiņiem ir sekas tam, ka valsts aparāts nestrādā sabiedrības interesēs, bet vairāk savās interesēs. Tad, kad tu strādā savās interesēs, tev nekad naudas nav pietiekami. Šī domāšanas maiņa ir tā, kas ir nepieciešama. Vai šī valdība to var panākt, redzēsim pēc četriem gadiem, to nevar izdarīt dienas laikā.”

“Veselībā viņš [Kariņš] atļaujas būt agresīvāks, bet izglītība ir “Vienotības” lauciņš, kur viņam jābūt uzmanīgākam, nedomāju, ka viņš grib ienest kaut kādu rīvēšanos savā partijā. Ir lielākas cerības, ka viņš pievērsīs uzmanību izglītībai, nevis veselībai,” sacīja Rajevskis.

Pēc viņa teiktā, iepriekšējās Saeimas sasaukuma laikā, četrus gadus vadot valdību, Kariņam “bija ļoti viegli” – viņš varēja absolūti viegli kādos nepatīkamos momentos izgrūst priekšā ministrus, viņi “ar lielu prieku” metās mediju saplosīšanai, un viņš varēja mierīgi ar smaidu vēlāk pakomentēt, kā viņiem ir gājis, bet jaunajā valdībā, pēc politologa sacītā, ministri ir profesionālāki, saprot, ka ir premjers, kurš ir komandas vadītājs, kapteinis, kurš uzņemas atbildību par visu kuģi.

Viņa ieskatā, premjers “meklē sevi jaunajā konstrukcijā kā vadītājs”.

Savukārt runājot par gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, viņš norādīja: “Politiskā elite ir negatava situācijai, ka prezidents priekšvēlēšanu kampaņas laikā nevis iegūst balsis, bet zaudē balsis parlamentā. Šādā situācijā ir jāsāk domāt par nopietnu kandidātu. Es domāju, ka prezidenta vēlēšanu kampaņa būs interesanta.”

Foto: Valsts kanceleja