Politologs: Jauno valdību varētu izveidot līdz Ziemassvētkiem, bet par tās ilglaicīgumu ir šaubas

Jauno valdību varētu izveidot līdz Ziemassvētkiem, bet šaubos, vai tā nostrādās četrus gadus, intervijā “Rīta Panorāma” izteicās Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors, politologs Juris Rozenvalds.

“Turpinoties cīņai par amatiem, no deklarācijas projekta zūd daudzas lietas, kas “Vienotībai” bija svarīgas, piemēram, jautājumi, kas saistās ar sabiedrības vienotību. [..] Ir cerības, ka valdība būs līdz Ziemassvētkiem, citādi kļūst nepieklājīgi,” pauda Rozenvalds.

Pēc viņa teiktā, šajā gadījumā pastāv vairāki valdības varianti: “Es prognozēju, ka valdība izveidosies, bet, vai tā būs ilglaicīga, es šaubos. Man liekas, ka iepriekšējā Kariņa valdība pastāvēja tik ilgi nevis tāpēc, ka tā bija veiksmīga, bet tāpēc, ka nebija citu variantu.”

Pašlaik topošās valdības partneri strādā pie kopīgas deklarācijas. Rozenvalds norādīja, ka pakāpeniski no dokumenta zūd dažādas “Jaunās Vienotības” prioritātes – piemēram, saistībā ar Stambulas konvencijas apstiprināšanu un civilās savienības likuma pieņemšanu. “Es domāju, ka pagaidām tas, ko mēs redzam, ir “Jaunās Vienotības” konceptuāla piekāpšanās daudzos jautājumos Nacionālajai apvienībai un daļēji “Apvienotajam sarakstam”,” uzsvēra politologs.

“Velns kā parasti slēpjas detaļās. Jautājums ir par to, kā izskatīsies šie ministru biedri – vai tie būs no vienas vai divām partijām, vai tiem būs statuss uzreiz zem Ministru prezidenta vai atsevišķiem ministriem. Manuprāt, šie jautājumi nav līdz galam skaidri,” pauda Rozenvalds.

Foto: Valsts kanceleja