Polijā noraida ieceri par abortu pilnīgu aizliegumu

Polijas parlamenta Tieslietu un cilvēktiesību komiteja noraidījusi pretrunīgi vērtēto likumprojektu par abortu pilnīgu aizliegumu.Komiteja šādu lēmumu pieņēma neilgi pirms spraigām debatēm Eiropas Parlamentā (EP) par sieviešu tiesībām Polijā.

Polijā gandrīz pusmiljonu parakstu savākusi iniciatīva, kas piedāvā aizliegt abortus pavisam. Valstī, kurā jau tā ir stingri ierobežojumi – grūtniecību drīkst izbeigt tikai mātes, augļa apdraudējuma gadījumā vai arī ja notikusi izvarošana, tas nozīmētu pilnīgu abortu aizliegumu.

Likumprojekts, kuru ierosinājusi pilsoņu iniciatīvas grupa “Ordo Iuris”, paredz gandrīz pilnīgu grūtniecības pārtraukšanas aizliegumu, tādējādi padarot vēl stingrāku jau tā bargo likumu. Jaunais likumprojekts paredz atļaut grūtniecības pārtraukšanu vienīgi gadījumā, ja pastāv tieši draudi mātes dzīvībai. Savukārt ārstiem par aborta veikšanu draudētu cietumsods.

Pret aborta aizliegumu nedēļas sākumā protestēja desmitiem tūkstoši sieviešu visā valstī, kā arī lielākajās Eiropas pilsētās. Kā atzīst daļa Polijas politiķu, tā esot bijusi viela pārdomām valdībai.

Foto:Unsplash//https://pixabay.com/en/users/Unsplash-242387//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/